Судове рішення #589159
Копія

Копія

Справа №2-44/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2007року                                                         смт. Любешів

Любешівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого судді                                                                               Труша В.О.

при секретарі                                                                                       Поліщук І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Любешів справу за позовом ОСОБА_1 до Седлищанської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, -

ВСТАНОВИВ:

В поданій до суду заяві ОСОБА_1 зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2, за якою рахувався житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що розташовані АДРЕСА_1. Вказав, що нею на користь внука ОСОБА_1 було складено заповіт. Однак, він відмовився від прийняття спадщини на його користь .

Після смерті матері у фактичне володіння житловим будинком вступив позивач, однак Волинське обласне бюро технічної інвентаризації відмовило йому в реєстрації та оформленні права власності на житловий будинок, у зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів.

Тому, позивач просить визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами своєї покійної матері ОСОБА_2, що знаходяться АДРЕСА_1 у судовому порядку.

В суді ОСОБА_1 позов із зазначених підстав підтримав повністю, просить його задоволити.

Представник відповідача Седлищанський сільський голова Матюк В.І. позов визнав, не заперечує проти встановлення право власності ОСОБА_1 на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться АДРЕСА_1 .Заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.

Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує право власності.

В суді встановлено, що ОСОБА_2 на праві особистої власності належав житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходяться АДРЕСА_1.Дана обставина стверджується показаннями самого позивача ОСОБА_1, довідками Седлищанської сільської ради (а.с. 8,12).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, про що свідчить свідоцтво про її смерть

 

2 (a.c. 7).

Після смерті ОСОБА_2 згідно заповіту від 20 серпня 1997 року спадкоємцем став ОСОБА_1 (а.с.6).

ОСОБА_1 подав письмову заяву, в якій відмовився від прийняття спадщини на користь свого батька - позивача ОСОБА_1 (а.с.5).

Довідкою Седлищанської сільської ради (а.с. 8) стверджується та обставина, що в 6-ти місячний термін з дня смерті ОСОБА_2 в управління та володіння спадковим майном фактично вступив її син, а саме позивач ОСОБА_1 шляхом догляду за будинком, садінням огороду, сплатою податків, тощо.

Таким чином в суді доведено, що житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться  АДРЕСА_1, знаходиться у правомірному володінні ОСОБА_1, право на дане майно захищається презумпцією фактичного володіння позивача, тому він має на нього право власності.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60,212 ЦПК України, ст.ст. 328, 392, 1268 ЦК України, суд.-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати право власності ОСОБА_1 на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходяться АДРЕСА_1.Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Любешівський районний суд з одночасним поданням копії апеляційної скарги Волинському апеляційному суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація