- позивач: Здоренко Інна Михайлівна
- відповідач: Оджагвердієв Садагат Ханбала огли
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 197/825/16-ц
Номер провадження № 2/197/420/16
УХВАЛА
23 серпня 2016 року суддя Широківського районного суду Дніпропетровської області Ліснецький І.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Оджагвердієва Садагат Ханбали огли про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Широківського районного суду Дніпропетровської області з позовною заявою в якій просив розірвати шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 22.04.2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову №1 Харківського міського управління юстиції Харківської області, за актовим записом № 450.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інших інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових правовідносин.
Відповідно до п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» шлюб припиняється шляхом його розірвання за заявою подружжя або одного з них судом чи органом реєстрації актів цивільного стану (далі - РАЦС). Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі за заявою про розірвання шлюбу, суди мають враховувати, що воно проводиться органами РАЦС лише у випадках, передбачених статтями 106 СК України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002 року ст. 107 СК. При цьому питання про розірвання шлюбу вирішується незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Розірвання шлюбу судом відбувається: за наявності в подружжя спільних неповнолітніх дітей; за відсутності згоди одного з подружжя на розірвання шлюбу, крім випадків, передбачених ; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002 року ст. 107 СК ; за спільною заявою подружжя, яке має дітей, відповідно до ст. 109 СК; за позовом одного з подружжя відповідно до ст. 110 СК.
Сімейним кодексом України передбачено досудовий порядок вирішення питання про розірвання шлюбу подружжям, яке не має дітей, а саме: розірвання шлюбу через органи державної реєстрації актів цивільного стану, але позивач не скористався цим, бо в матеріалах позовної заяви відсутні посилання позивача на спроби вирішення питання про розірвання шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Обов'язковою умовою розірвання шлюбу судом є наявність малолітніх чи неповнолітніх дітей.
Суду не надано відмови державного органу реєстрації актів цивільного стану у розірванні шлюбу, відмови у прийнятті відповідної заяви органом РАЦСу, або даних про заперечення Оджагвердієва Садагат Ханбали огли проти розірвання шлюбу чи ухилення його від звернення до державного органу реєстрації актів цивільного стану з спільною заявою про розірвання шлюбу.
Також суду не надано доказів того, що с. Новолатівка Широківського району Дніпропетровської області є останнім Оджагвердієва Садагат Ханбали огли відомим зареєстрованим місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
До суду надійшла довідка з адресно-довідкового підрозділу про те, що Оджагвердієва Садагат Ханбали огли зареєстрованим або знятим з реєстрації не значиться в Дніпропетровській області.
За таких обставин, дана справа не може бути розглянута в суді у порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 15, 121 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Оджагвердієва Садагат Ханбали огли и про розірвання шлюбу - повернути.
Роз'яснити позивачці її право на звернення з відповідачем заявою про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвалу надіслати позивачці разом із позовною заявою та всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 5 днів з дня її отримання шляхом подання в зазначений строк апеляційної скарги через Широківський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя І.В. ЛІСНЕЦЬКИЙ
- Номер: 2/197/420/16
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 197/825/16-ц
- Суд: Широківський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Ліснецький І. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.07.2016
- Дата етапу: 23.08.2016