Справа №2-178/07
ЗАОЧНЕ
PI Ш E Н H Я
Ім'ям України
29.01.2007 року Красноперекопській міськрайонний суд АР Крим в складі:
головуючого Караваева К.М.
при секретарі Буторіній Н.В.,
за участю адвоката ОСОБА_1., розглянувши в
м. Красноперекопське цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Іллінськой сільській раді Красноперекопського району АР Крим про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 7.12.2006 року звернувся до суду, просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини у вигляді земельного паю площею 4,47 кадастрових га, який знаходиться на території Іллінськой сільській ради Красноперекопського району АР Крим, мотивуючи тім, що у встановлений законом 6-місячний строк він не звернувся у нотаріальну контору для прийняття спадщини с поважних причин.
У судовому засідання позивач та його представник адвокат ОСОБА_1. підтримали дані вимоги та наполягають на їх задоволенні.
Представник відповідача Іллінської сільській ради Красноперекопського району АР Крим до суду не з'явився, при цьому секретар сільради ОСОБА_3 просить розглянути справу у відсутність представника ради, не заперечує проти задоволення вимог позивача.
З урахування думки позивача, суд розглянув справу на підставі поданих ним доказів, у порядку, передбаченому ст.ст.224,225 ЦПК України.
Суд, вислухав позивача, допитавши свідка, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов ОСОБА_2. задоволенню не підлягає.
Так, згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З пояснень позивача, свідка ОСОБА_4. та матеріалів справи витікає, що батько позивача - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, залишивши після себе спадкове майно у вигляді земельного паю площею 4,47 кадастрових га, який знаходиться на території Іллінськой сільській ради Красноперекопського району АР Крим.
Зі слів свого батько ОСОБА_2. було достовірно відомо про наявність вказаного спадкового майна, однак він своєчасно, у встановлений законом строк, не звернувся до Красноперекопськой нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у зв'язку з відсутністю документа - сертифіката, який підтверджував право власності батька на вказаний пай.
У весні 2001 року ОСОБА_2. знайшов у домі, де проживав батько, вказаний сертифікат та й залишив його у себе.
Після цього, лише на початок січня 2006 року ОСОБА_2. усно звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак йому в цьому нотаріусом було відмовлено у зв'язку с пропуском строку, при цьому рекомендовано звернутися до суду для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Яких-небудь перешкод для вирішення питання про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті батько, у ОСОБА_2. з часу його смерті не було.
Інших доказів у обґрунтування свого позову, відповідно до вимог ст.61 ЦПК України, ОСОБА_2. суду не надав.
При таких обставинах суд приходить до висновку, що ОСОБА_2. пропустив строк для прийняття спадщини з неповажних причин, а тому підстав для визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини не має..
Керуючись ст..1272 ЦК України, ст. 10,11,60,224,225 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У позові ОСОБА_2 відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії через Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим.