Судове рішення #59210015

У Х В А Л А


21 вересня 2016 року м. Київ


Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:



головуючого Терлецького О.О.,

суддів:Кривенди О.В., Прокопенка О.Б., -


розглянувши скаргу ОСОБА_4 про перегляд ухвали Верховного Суду України від 8 червня 2016 року,


установила:


ОСОБА_4 подав скаргу про перегляд ухвали Верховного Суду України від 8 червня 2016 року про відмову у допуску до провадження справи за позовом ОСОБА_4 до держави Україна в особі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання неправомірними дій чи бездіяльності, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що провадження у цій справі не підлягає відкриттю з огляду на таке.

За статтею 235 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 236 КАС сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень: 1) в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; 2) Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 1711 цього Кодексу.

У статті 237 КАС передбачено підстави, з огляду на які може бути ініційований перегляд судових рішень Верховним Судом України. Зокрема, після касаційного перегляду адміністративна справа переглядається тільки з підстави неоднакового застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах (пункт 1 частина перша); неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів (пункт 2 частина перша); невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права (пункт 5 частина перша). Іншою підставою перегляду встановлено порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 1711 КАС (пункт 3 частина перша).

У статті 1711 КАС встановлено, що правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних спорів щодо: 1) законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України і розпоряджень Президента України; 2) актів Вищої ради юстиції; 3) дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції; 4) рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Із нормативного підходу до розуміння цих норм випливає, що вони не передбачають можливості перегляду Верховним Судом України ухвали Верховного Суду України про відмову у допуску до провадження справи. Таке нормативно-правове регулювання щодо заявлених вимог унеможливлює прийняття рішення про відкриття провадження у справі.

З огляду на викладене, керуючись статтею 240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України

ухвалила:


Відмовити у допуску до провадження справи за скаргою ОСОБА_4 про перегляд ухвали Верховного Суду України від 8 червня 2016 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідачО.О. Терлецький

Судді: О.В. Кривенда

О.Б. Прокопенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація