Справа № 2-131/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2007 року Немирівський районний суд Вінницької
області в складі:
головуючого судді Рибчинського В.П.
при секретарі Горбенко Л.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зяньковецької сільської ради Немирівського району про визнання права власності в порядку спадкування за законом на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями, -
ВСТАНОВИВ:
12.01.2007 року ОСОБА_1. з цією позовною заявою звернулася до суду. В якій просить суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на 1/2 частину житлового будинку «А» з відповідною часткою господарських будівель, що знаходиться в АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, до складу якої входять : веранда «а», сарай»Б», погріб»П», огорожа.
Посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2. Після його смерті в ІНФОРМАЦІЯ_2 відкрилась спадщина, яка складається з 1/2 частини житлового будинку з господарськими будівлями, який розташований АДРЕСА_1, права на земельну частку (пай) та права на майновий пай, грошових заощаджень та ін. Друга частина будинку належить її на праві спільної часткової власності.
Вона, як дружина померлого, є спадкоємцем першої черги за законом. Інші спадкоємці - їх діти - спадщину не приймали і на неї не претендують.
Вона прийняла спадщину, фактично вступивши в управління майном померлого, оскільки проживала разом із спадкодавцем на час його смерті однією сім'єю.
В даний час вона звернулась в нотаріальну контору з метою отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, але отримала відмову. Мотиви відмови в тому, що відсутній правовстановлюючий документ на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями, яка належала її чоловікові ОСОБА_2.
Даний будинок вони побудували разом в 1973 році.
3 невідомих її причин чоловік при житті не оформив право власності на належну
йому 1/2 частину будинку з господарськими будівлями.
В даний час відповідач не має наміру видати свідоцтво про право власності на нерухоме майно на ім'я померлого, тому вона змушена звернутись до суду із даним позовом.
Позивачка в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Представник відповідача заявлені позовні вимоги визнав повністю та пояснив, що
законом на 1/2 частину житлового будинку «А» з відповідною часткою господарських будівель, що знаходиться в АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, до складу якої входять : веранда «а», сарай»Б», погріб»П», огорожа.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.
Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Приймаючи до уваги те, що в попередньому судовому засіданні встановлено, що позивачка після смерті її чоловіка є єдиною спадкоємницею за законом, вона вчасно прийняла спадщину, але оформити її нотаріально вона не може, оскільки за життя її чоловік не отримав свідоцтва про право власності на належну йому 1/2 частину будинку, із невідомих її причин, позовні вимоги вона підтримала, представник відповідача позовні вимоги визнав, внаслідок задоволення позову права і законні інтереси сторін порушені не будуть, а тому за позивачкою слід визнати право власності в порядку спадкування за законом на 1/2 частину житлового будинку «А» з відповідною часткою господарських будівель, що знаходиться в АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, до складу якої входять : веранда «а», сарай»Б», погріб»П», огорожа.
Керуючись ст.ст. 328, 392,1261 ЦК України та ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на 1/2 частину житлового будинку «А» з відповідною часткою господарських будівель, що знаходиться в АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, до складу якої входять : веранда «а», сарай»Б», погріб»П», огорожа.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.