Судове рішення #592951
Справа №2-427/2007 р

Справа №2-427/2007 р.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

2  лютого 2007 року               Харцизький міський суд Донецької області у складі:

головуючої - судді Кудіної А.С.

при секретарі - Ільіної Л.В

та адвоката      ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2   до   відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в м.Харцизьку про стягнення моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення моральної шкоди у сумі 40000 грн., посилаючись на те, що згідно з висновком МСЄК від 5.4.05р. він визнаний інвалідом 3 групи безстроково і втратив 40 % професійної придатності безстроково у зв*язку з професійним захворюванням: хронічний обструктивний бронхіт пилєвої етіології, друга стадія, фаза загострення. Емфізема лененів. Легеніва недостатність другого ступеня.

Він має право на відшкодування моральної шкоди, яка складається з того, що він постійно переносить фізичний біль, постійно потребує лікування, він не може виконувати просту фізичну роботу, так як незначні фізичні навантаження викликають одишку, не може працювати з нагрузкою, найменші навантаження приводять до нестачі повітря, вимушений прикладати значні зусилля для організації свого життя, почуває себе ущербним , тому просить зтягнути з Фонду моральну шкоду у розмірі 40000 грн.

Відповідач позов не визнав посилаючись на те, що позивач не доказав факт заподіяння йому моральної шкоди, не доказав конкретно , які порушені його життєві зв"зки. Крім того, він отримує пенсію   за віком, та Фонд виплачує йому щомісячні страхові виплати.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши надані документи, суд вважає позов обгрунтованим, та таким що підлягає задоволенню частково.

Судом встановлено, що позивачу за висновком МСЄК від      5.4. 2005 р. встановлена

3  група інвалідності по профзахворюванню з втратою 40 % професійної працездатності

безстроково, позивач переніс моральні страждання з приводу втрати свого здоров"я, був

порушений його нормальний спосіб життя, незначні фізичні навантаження викликають у

нього одишку, не може працювати з нагрузкою, найменші навантаження приводять до

нестачі повітря.

Відшкодування моральної шкоди застрахованим особам незалежно від відшкодування майнової втрати передбачено ст.1 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності"(далі-Закон) і є одним із засобів захисту особистих немайнових прав працівника. Обов"язок про відшкодування моральної шкоди застрахованим, як це передбачено п. 1 ч. 1 ст.21, ч.З ст.28 Закону, покладено на відповідача.

В п.4.1. рішення Конституційного Суду України від 27.01.04р. №1-9/04р. зазначено, що ушкодження здоров"я, заподіяні потерпілому під час виконання трудових обов'язків незалежно від ступіня втрати професійної працездатності спричиняють йому моральні і фізичні страждання.

Факт заподіяння шкоди здоров"ю позивача підтверджений висновком МСЕК про встановлення ступеню втрати працездатності, медичними документами.

Аналізуючи всі обставини по справі, враховуючи характер та ступінь моральних страждань позивача, суд вважає необхідним задовільнити вимоги позивача частково, стягнувши з відповідача на його користь моральну шкоду у розмірі 12000грн.

 

Керуючись Законом України "Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ", ст.ст. 10,11, 60, 212,213,214,215 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов   ОСОБА_2  задовільнити   частково.

Стягунти з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Харцизьку(м.Харцизьк, вул.А.Чумака, 52, р/р 37175400900088 в УГК Донецької області, МФО 834016, код 25967996) на користь ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 р. р.н.. урож. міста Сніжне моральну шкоду  в  розмірі 12000 грн., та 200 грн. за надання юридичної допомоги.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація