Судове рішення #5929641

Справа № 1-99/2009      

                                                                                                                         

В И Р О К

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ



19 червня   2009 року                                                           Глобинський районний суд                                  

                                                                                                       Полтавської області


в складі:  головуючого судді Іващенка Ю.А.,

при секретарі Папенко Л.І.,

з участю прокурора Доля В.Б.,

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глобине кримінальну справу про обвинувачення  :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, гр. – на України, уродженця с. Пронозівка Глобинського р – ну, освіта неповна середня, не працюючого, не одруженого, раніше  не судимого, жителя АДРЕСА_1,  


у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 249 КК України,


В С Т А Н О В И В:


19.03.2009 року ОСОБА_1, маючи умисел на незаконне зайняття рибним промислом, без належного дозволу, прибув до берегу Кременчуцького водосховища р. Дніпро, яка протікає поблизу с. Васьківка Глобинського р –ну Полтавської області, де в забрід за допомогою рибацького костюму вийшов в дане водоймище та виставив сітку довжиною 50 метрів, висотою 1,5 м., діаметром вічка 30х30 мм., яка являється забороненим знаряддям любительського лову. В подальшому 20.03.2009 року близько 19-ї години ОСОБА_1, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, за допомогою сітки незаконно виловив рибу, а саме : тарань в кількості 183 шт. вартістю 10,20 грн. за 1 шт. на загальну суму 1886 грн. 60 коп., яка згідно постанови Кабінету Міністрів України №32 від 19.01.1998 року віднесена до цінних видів риб, чим спричинив істотної шкоди рибним ресурсам держави на загальну суму 1886,6 грн.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину при  вищевикладених обставинах  визнав повністю, про обставини вчинення злочину дав показання, як указано  в мотивувальній частині вироку. Також пояснив, що після вчинення злочину його знову було спіймано працівниками міліції при вилові риби в недозволеному місці за допомогою сітки, при цьому ним було виловлено одного ляща та на нього складено протокол.

    Згідно ст. 299 КПК України, судом не досліджувались інші докази вини підсудного  стосовно фактичних обставин справи.

Зважаючи на послідовність показань ОСОБА_1 про обставини вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 249 КК України, суд вважає ці показання достовірними.

    Суд вважає, що вина ОСОБА_1 в незаконному зайнятті рибним промислом без належного дозволу, забороненим знаряддям лову, що заподіяло істотну шкоду, встановлена і доказана, а  його дії необхідно кваліфікувати за ч.1 ст. 249  КК України.

    Згідно медичного висновку  ОСОБА_1 примусового лікування не потребує /а.с. 37/.

    Обставин справи, що обтяжують та пом»якшують покарання ОСОБА_1  суд не вбачає.  

    Cуд, керуючись вимогами ст. 65 КК України,  враховуючи ступінь тяжкості  вчиненого злочину, особу винного ОСОБА_1, який вину в скоєному визнав, раніше  не судимий, задовільно характеризується по місцю проживання, вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді обмеження волі з конфіскацією знаряддя промислу – риболовної сітки.

Суд вважає, що виправлення і перевиховання ОСОБА_1  можливе без реального відбуття покарання. При цьому суд враховує визнання підсудним вини,  те, що вчинений злочин не є тяжким, підсудний раніше є не судимим. Тому ОСОБА_1 слід звільнити від відбування покарання  з випробуванням, на підставі ст.75 КК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,


З А С У Д И В  :


    ОСОБА_1  визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 249 КК України і призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року обмеження волі.

    Згідно ст.75 КК України ОСОБА_1  звільнити від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки.

    На підставі ст.76 КК України зобов’язати ОСОБА_1  періодично з»являтися для реєстрації в органи кримінально – виконавчої системи, повідомляти органи кримінально – виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, на виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи.

    Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1  до набрання вироком законної сили  залишити підписку про невиїзд.

Риболовну  сітку  довжиною 50 м., висотою 1,5 м. з вічком сіткового полотна 30 мм. на 30 мм., рибацький костюм  – конфіскувати в доход держави (а.с. 31).

    Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення .

   

   

Суддя Глобинського

   районного суду                                                                                         Ю. А. Іващенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація