Судове рішення #5929662

Справа № 2-307/2009


РІШЕННЯ

іменем  України


01 червня    2009 року                                                                     Глобинський районний суд

                                                                                                                 Полтавської області


в складі : головуючого судді Іващенка Ю.А. ,

при секретарі Марченко О.В.,

з участю позивача ОСОБА_1,


розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,


В С Т А Н О В И В   :


26.03.2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до  ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, мотивуючи тим, що  04.10.2000 року він розірвав з відповідачкою шлюб. Відповідно до постанови суду він сплачує аліменти на користь відповідачки в розмірі ј частини всіх видів заробітку щомісяця на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З часу призначення аліментів у нього змінився сімейний стан, а саме 16 вересня 2004 року він розірвав шлюб з ОСОБА_4. Від шлюбу  з ОСОБА_4  вони  мають  малолітню доньку : ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Згідно рішення Глобинського районного суду від 13.07.2004 року з нього щомісяця стягуються на користь ОСОБА_4 аліменти в розмірі 1/6 частини всіх видів доходу (заробітку). Крім цього,  на даний час він одружений з ОСОБА_6 (свідоцтво про укладення шлюбу серії НОМЕР_1, видане Кринківською сільською радою Глобинського району Полтавської області від 1.03.2006 року, актовий запис за №02). Спільно з ОСОБА_6 вони мають малолітнього сина: ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3. Крім змін сімейного стану, у нього також погіршився стан здоров'я, оскільки в грудні місяці 2008 року він отримав травму, в результаті якої вже тривалий час перебуває на лікарняному, що стверджується довідкою №22, виданою 16.03.2009 року Градизькою районною лікарнею. На підставі викладеного, позивач прохав суд постановити рішення, яким зменшити розмір аліментів, стягнутих з нього, ОСОБА_1, за постановою Глобинського  районного суду на користь ОСОБА_2 для утримання малолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з ј (однієї четвертої) частки його заробітку (доходу), до 1/6 (однієї шостої) частки всіх видів його заробітку (доходу).

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов прохав задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_6, ОСОБА_4 в судове засідання не з»явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.  

Суд, з”ясувавши обставини справи, дослідивши докази, надані особами, які беруть участь у справі, вважає, що  позов необхідно задовольнити.  

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.  

Згідно ст. ст. 60, 61 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може грунтуватися на припущеннях.

Судом встановлено, що відповідно до постанови Глобинського районного суду від 03 серпня 2000 року з позивача ОСОБА_1 стягнуто на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти в розмірі ј частини всіх видів заробітку щомісячно.

Батьками неповнолітньої ОСОБА_3 відповідно до витягу з державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження є сторони по справі.

Відповідно до ч.1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Як вбачається зі свідоцтва про народження ІНФОРМАЦІЯ_2 у ОСОБА_1 та ОСОБА_4 народилася дитина ОСОБА_5, на утримання якої відповідно до рішення Глобинського районного суду від 13.07.2004 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 стягуються аліменти  в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходу).

Також  ІНФОРМАЦІЯ_3 у ОСОБА_1 та ОСОБА_6  народилася дитина ОСОБА_7.

Відповідно до довідки про склад сім»ї від 20.03.2009 року № 296 , виданої виконкомом Кринківської сільської ради позивач проживає разом з дружиною ОСОБА_6 і неповнолітньою  дитиною ОСОБА_7, яка знаходиться на його утриманні.

Таким чином, суд вважає, що після набрання постановою Глобинського районного суду  від 03.08.2000 року законної сили істотним чином  змінився сімейний, а у зв»язку з цим і матеріальний стан позивача, що є підставою для задоволення позову.

Крім цього, у позивача істотно погіршився стан здоров»я у зв»язку з травмою, отриманою на виробництві, що підтверджується довідкою Градизької РЛ від 16.03.2009 року та довідкою з місця роботи Глобинської філії ВАТ «Полтаваобленерго».

Також суд враховує, що було б справедливим, якби позивач мав рівні можливості щодо утримання всіх своїх неповнолітніх дітей.

Керуючись  ст. 192 СК України, ст. ст.10, 11, 60, 61, 213-215 ЦПК України,


ВИРІШИВ :


    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів задовольнити.

Зменшити розмір одержуваних ОСОБА_2 від ОСОБА_1 аліментів, на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно постанови Глобинського районного суду Полтавської області від 03 серпня 2000 року з ј (однієї четвертої) частини всіх видів заробітку щомісячно до 1/6 (однієї шостої) частини всіх видів заробітку щомісячно.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

   

      Суддя Глобинського

        районного суду                                                                            Ю.А. Іващенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація