Судове рішення #5930998


                                                       

                                                                                                                 Справа №2-о-117/2009р.

                                                                 РІШЕННЯ

                                                          ІМ`ЯМ       УКРАЇНИ

  28 серпня 2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого – судді Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Чугуєві цивільну справу за заявою ОСОБА_1  про встановлення факту родинних стосунків, -

                                                              ВСТАНОВИВ:

  ОСОБА_1  звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних стосунків, між нею та померлими:   ІНФОРМАЦІЯ_2  року ОСОБА_2  та ІНФОРМАЦІЯ_1  року ОСОБА_3 , як дочкою та батьком і матір’ю, оскільки в її свідоцтві про народження прізвища батьків та у неї вказані як – ОСОБА_5 . Свідоцтва про народження матері не збереглося, в свідоцтві про народження батька вказане прізвище як – ОСОБА_2  В її документах – паспорті громадянки, трудовій книжці та в пенсійному посвідченні прізвище вказане як – ОСОБА_4  У зв’язку із вказаними розбіжностями вона не може оформити спадщину після смерті батьків.

  Заслухавши заявницю, свідків, дослідивши матеріали справи, суд надходить до наступного.  

  Згідно свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2  року помер ОСОБА_2  а ІНФОРМАЦІЯ_1  року померла ОСОБА_3  і місце реєстрації їх смерті є село АДРЕСА_1  Після їх смерті відкрилася спадщина на яку претендує заявниця як єдина дочка. В наданих заявницею паспорті громадянки України, трудовій книжці та пенсійному посвідченні її прізвище вказане як ОСОБА_3  в свідоцтві про смерть її матері вказано прізвище матері як – ОСОБА_4  в свідоцтвах про народження та смерті її батька його прізвище вказане як ОСОБА_2 (на російській мові – ОСОБА_6 ). Тоді як у її свідоцтві про народження помилково вказані прізвища, як у неї так і у батьків, як – ОСОБА_5 . Органи РАГСу відмовили їй у внесені змін до свідоцтва про народження. У судовому засіданні наведені обставини знайшли своє підтвердження, факт родинних стосунків між померлими та заявницею, як рідних матері і батька та дочки встановлено. Як вбачається із свідоцтва про народження заявниці при написанні її прізвища була допущена помилка, згідно її паспорту та трудової книжки і пенсійного посвідчення, її прізвище фактично ОСОБА_1   В свідоцтві про її народження прізвище її батьків також помилково вказано як ОСОБА_5 , дані же імен та по батькові її матері і батька - співпадають. Тобто дійсно в свідоцтві про її народження допущена помилка. Фактично же ім’я, по батькові та прізвище її матері ОСОБА_3 , а батька ОСОБА_2  Таким чином факт родинних стосунків між померлими та заявницею встановлено в ході судового засідання.    

  Із-за допущенної помилки вона не може реалізувати своє право спадкоємця в повній мірі.

  Встановлення факту родинних стосунків між померлими та заявницею має для неї юридичне значення, оскільки дає їй можливість оформити нотаріально спадщину за законом.

  Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214,215.256-259 ЦПК України, ст.ст.15,16,20 ЦК України, суд –

                                                                      ВИРІШИВ:

  Встановити факт родинних стосунків між померлими: ІНФОРМАЦІЯ_2  року ОСОБА_2  (на російській мові „ ОСОБА_6 ”) ОСОБА_2  і ІНФОРМАЦІЯ_1  року ОСОБА_3  із ОСОБА_1  (за свідоцтвом про народження ОСОБА_5 ) ОСОБА_1  як батьком і матір’ю  та  дочкою, що необхідно їй для оформлення спадщині за законом.

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати з цивільних прав апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

                                       

                                                          Суддя:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація