Справа № 11-61 2007 р. Головуючий у 1 інстації Мельник М.Л.
Доповідач - Слісарчук Я.А.
УХВАЛА
Іменем України
" 6 " лютого 2007 року колегія суддів судової палати в
кримінальних справах апеляційного суду Житомирської
області в складі:
Головуючого Романова О. В.
Суддів Гузовського О. Г.
Слісарчука Я. А.
за участю прокурора Синявського А. В.
засудженого ОСОБА_1.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1. на вирок Володарськ-Волинського районного суду Житомирської області від 17 листопада 2006 року, яким
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця
ІНФОРМАЦІЯ_2, судимого
25.01.2005 року за ст.185 ч.З КК України на 5 років позбавлення волі з іспитовим строком впродовж З років,
засуджено за ст.185 ч.2 КК України на 3 роки позбавлення
волі.
На підставі ст.71 КК України до покарання призначеного за новим вироком частково приєднано покарання за вироком Володарськ-Волинського районного суду від 25 січня 2005 року і до відбуття остаточно визначено 5 років 4 місяці позбавлення волі.
Запобіжний захід щодо засудженого залишений попередній тримання під вартою.
Строк відбуття покарання визначено рахувати з 28 жовтня 2006 року.
Питання про речові докази вирішено відповідно з вимогами ст. 81 КПК України.
Як визнав суд, 14 липня 2006 року біля 13 години ОСОБА_1 в с.м.т. Нова Борова Володарськ-Волинського району, неподалік приміщення відділення елекрозв'язку №4 ВАТ „Укртелеком", перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, таємно викрав велосипед „Аіст" вартістю 280 гривень, належний потерпілому ОСОБА_2 на кермі, якого знаходилась монтерська сумка в якій зберігались трубка електромеханіка, пласкогубці, кусачки, індикатор, ніж монтерський, викрутка плоска, викрутка фігурна, шість діодних приставок, сім обмежувачів, шістнадцять метрів кабелю ПРПМП загальною вартістю 400, 66 гривень, що належать . відділенню елекрозв'язку, а всього таємно викрав чужого майна на загальну суму 680,66 гривень.
В апеляції засуджений ОСОБА_1 справу просить переглянути.Вказує на те, що досудове слідство та суд допустили істотні порушення кримінально-процесуального законодавства, зокрема було порушено його право на захист.Зазначає, що суд безпідставно відхилив його клопотання про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування та про допит потерпілого та свідків в судовому засіданні.
Заслухавши доповідача, засудженого ОСОБА_1. про задоволення його апеляції, прокурора, який вважав необхідним вирок, щодо засудженого залишити без зміни,-перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає з таких підстав.
Винність ОСОБА_1. в таємному викраденні чужого майна, повторно, доведена об'єктивними доказами, які зібрані у передбаченому законом порядку і належним чином оцінені судом, його дії за ст. 185 ч.2 КК України кваліфіковані правильно і ніким з можливих апелянтів не оспорюються.
Покарання призначене засудженому відповідає вимогам ст. 65 КК України.
Викладені в апеляції ОСОБА_1 доводи про порушення його права на захист під час провадження у справі не можна визнати такими, що підлягають задоволенню.
З матеріалів справи видно, що безпосередньо перед допитом в якості підозрюваного, після пред'явлення обвинувачення та під час розгляду справи в суді
ОСОБА_1 роз'яснялось право мати захисника.Від участі захисника засуджений відмовився, про, що був складений відповідний протокол на досудовому слідстві та про це зазначено в протоколі судового засідання(а.с. 45,50,101).
Посилання засудженого на безпідставне відхилення судом його клопотання про направлення справи на додаткове розслідування, не заслуговують на увагу колегії судді.
З матеріалів справи не видно, що ОСОБА_1 заявляв таке клопотання.
Твердження засудженого про неповноту судового слідства, колегія суддів не приймає до уваги.
Матеріали справи свідчать, що потерпілий ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився.Його неявка судом визнана з поважних причин, а покази потерпілого оголошені в судовому засіданні.З протоколу судового засідання не видно, що засуджений заявляв клопотання про виклик в судове засідання потерпілого та свідків.
Перевіркою матеріалів - кримінальної справи не встановлено, що досудове слідство чи суд допустили істотні порушення КПК України, що тягнуть зміну чи скасування вироку, про наголошує в своїй апеляції ОСОБА_1
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.365, .366 КПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляцію засудженого ОСОБА_1 залишити без задоволення, а вирок Володарськ-Волинського районного суду Житомирської області від 17 листопада 2006 року щодо нього-без зміни.