- відповідач: Ценівська сільська Рада
- позивач: ТзОВ "КАГРО"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 600/376/16-а
Справа № 2-а/600/21/2016
05 травня 2016 року Суддя Козівського районного суду
Тернопільської області
ОСОБА_1
ознайомившись з позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Кагро» до Ценівської сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
ТзОВ «Кагро» звернулось в суд з позовом до Ценівської сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення, в якому просить скасувати рішення Ценівської сільської ради №21 від 28 березня 2016 року «Про розірвання договорів на управління спадщиною, укладених між Ценівською сільською радою та ТзОВ «Кагро»» про розірвання договорів на управління спадщиною (неуспадкованими, невитребуваними земельними ділянками, частками (паями)), що украдені між Ценівською сільською радою та ТзОВ «Кагро» та визнання таким, що втратило чинність рішення Ценівської сільської ради №128 від 19 червня 2013 року «Про укладення договорів управління спадщиною (неуспадкованими, невитребуваними земельними ділянками, частками (паями)) між Ценівською сільською радою та ТзОВ «Кагро»».
Перевірив матеріали справи, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у вказаній справі слід відмовити з наступних підстав.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно ч.2 ст.2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ст.1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно п.1 ч.1 ст.12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах що виникають при укладенні, зміні, розірванні й виконанні господарських договорів та з інших підстав.
Згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України – суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.3.2 Постанови Пленуму Вищого Господарського Суду від 24 жовтня 2011року №10 «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам», господарські суди на загальних підставах вирішують усі спори між суб'єктами господарської діяльності, а також спори, пов'язані з: укладенням, зміною, виконанням і розірванням усіх господарських договорів між суб'єктами господарювання і органами державної влади і місцевого самоврядування, включаючи договори, які укладаються шляхом проведення конкурсу, біржових торгів, аукціонів тощо.
За таких обставин, враховуючи, що договір на управління спадщиною є цивільним договором, а не адміністративним, оскільки укладається за правилами Цивільного кодексу України і в змісті цього договору відсутні відносини влади і підпорядкування, а тому даний спір виник з цивільно-правових правовідносин і не є публічно-правовим спором, оскільки при укладанні такого договору сільська рада як суб’єкт владних повноважень не здійснює владні управлінські функції, а тому він підлягає розгляду господарським судом за правилами Господарського процесуального кодексу.
В даному випадку між сторонами існує спір про право, що виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Кагро» до Ценівської сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Тернопільської області через Козівський районний суд протягом п’яти днів з дня її винесення, а особи, які не були присутні під час її винесення можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя: підпис
З оригіналом: вірно
- Номер: 2-а/600/21/2016
- Опис: про визнання незаконними та скасування рішення Ценівської сільської Ради
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 600/376/16-а
- Суд: Козівський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Вирста М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.05.2016
- Дата етапу: 05.05.2016