Справа № 2-70 / 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2.02.2007 р. Місцевий суд Звенигородського району
Черкаської області
в складі : головуючої судді Кащук A.M.
при секретарі Чепчур М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Звенигородської міськради, Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,
встановив:
позивачка просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини в три місяці , мотивуючи це тим, що після смерті її бабусі ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина в АДРЕСА_1 на частину будинковолодіння, що належала померлій. Позивачка є спадкоємцем померлої по заповіту і фактично прийняла цю спадщину , заволодівши частиною будинку та доглядаючи за ним, ремонтуючи його та користуючись городом біля будинку і вважала , що в будь який час зможе отримати свідоцтво про право на спадщину.
Представник Звенигородської міськради , Черкаської області Баковська О.П. позов визнала повністю і пояснила, що позивачка дійсно вступила в управління спадковим майном після смерті її бабусі ОСОБА_2 , інших спадкоємців крім позивачки немає і міськрада просить задоволити позов і надати ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини .
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивачки ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина в АДРЕСА_1 у вигляді частки будинковолодіння, яка належала померлій на праві приватної власності. Позивачка є спадкоємцем померлої за заповітом і на протязі 6-ти місячного строку вступила в управління спадковим майном, доглядаючи за будинком , ремонтуючи його та користуючись присадибною земельною ділянкою. В шестимісячний строк з часу відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини позивачка в Звенигородську держнотконтору не зверталася , а коли звернулася в 2006 р. їй у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено в зв"язку з пропуском строку прийняття спадщини та змінами в законодавстві щодо прийняття спадщини від 1.04.2004 р. Згідно довідки Звенигородської держнотконтори НОМЕР_1 після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкова справа не відкривалася, спадщина ніким не прийнята. Враховуючи викладене, суд вважає, що позивачці слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
Від сплати судового збору сторони звільнити на підставі ст. 4 Декрету KM України « Про державне мито».
На підставі ст.ст. 1221, 1268 - 1270 , 1272, 1277 ЦК України та керуючись ст. ст. 10,11,60,61, 208, 209,212-215 ЦПК України , суд -
2
вирішив:
позов ОСОБА_1 до Звенигородської міськради , Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволити повністю.
Визначити додатковий тримісячний строк ОСОБА_1 для подання заяви про прийняття спадщини , що відкрилася в АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2.
Від сплати судового збору сторони звільнити на підставі ст. 4 Декрету KM України « Про державне мито».
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд .