Справа № 2-300/ 07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2007 року Заводський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді: Марченко Н.В.
при секретарі: Фурдак В.Й,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом; Концерну „Міські теплові мережі" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення вартості безпідставно набутої теплової енергії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення вартості безпідставно набутої теплової енергії у зв'язку з тим, що позивачем постачалась теплова енергія на опалення та гаряче водопостачання відповідачів у приміщення, розташоване АДРЕСА_1. Договір з позивачем на надання послуг з теплопостачання укладений не був, по незалежним та не відомим позивачу підставам. Будинок АДРЕСА_1 має систему центрального опалення і відключити відповідачів від даної системи не можливо з причин порушення у випадку відключення технічних та санітарних норм. Тому відповідачі, на рівні з іншими мешканцями цього будинку, отримували теплову енергію.
Згідно п. 10 „Правил надання населенню послуг з водо-, теплозабезпечення та водовідведения", затверджених Постановою КМУ від 30.12.1997 р. за №1497 та п. 18 „Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 р. за №630 плата за надані послуги вноситься щомісячно.
Згідно ст.68 Житлового Кодексу України, наймач повинен своєчасно вносити плату за комунальні послуги.
Позивачем було відпущено теплової енергії відповідачу за період з листопада 2003р. -по березень 2005р. (включно) на загальну суму 495 грн. 59 коп. Однак, відповідачі на протязі тривалого часу не виконують свої обов'язки по сплаті спожитої теплової енергії та гарячого водозабезпечення, у зв'язку з чим за відповідачами станом на 01.04.2005 року виникла заборгованість за спожиті послуги з теплопостачання (за спожиту теплову енергію) у розмірі 495 грн. 59 коп. До теперішнього часу, станом на 01.11.2006р., дана сума заборгованості відповідачами не погашена.
Щомісячно, починаючи з грудня 2003р. та по квітень 2005р. відповідачу виставлялись рахунки за спожиту теплову енергію з листопада 2003р. - по березень 2005р. (включно). Розрахунки по нарахуванням відповідачам за теплову енергію були зроблені у відповідності з Нормами та вказівками по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні, затверджені Держжитлокомунгоспом України від 14.12.1993р. (КТМ 204 України 244-94).
Позивач відповідно до Закону України «Про природні монополії» відноситься до суб'єктів природної монополії. Як монополіст такої природної монополії позивач не може відмовити у наданні послуг з постачання теплової енергії. Концерн «Міські теплові мережі» зобов'язаний постачати теплову енергію без урахування можливості отримати за надані послуги відповідну суму грошових коштів. Відключення відповідачів від системи центрального опалення в вказаному будинку не є можливим з-за технічних причин, а також санітарних норм.
Властивості теплової енергії зводяться до наступного: 1) теплову енергію неможливо накопичувати у значній кількості і зберігати; 2) процес виробництва теплової енергії, як правило, неперервний і невід'ємно пов'язаний як з її транспортуванням, так і з споживанням; 3) теплова енергія при передачі споживається і. не може бути повернена. У зв'язку з цим позивач просить стягнути з відповідача безпідставно набуту теплову енергію за період з листопада 2003 р. по березень 2005 року.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлений позов.
Відповідачі позов визнали.
Вислухавши сторони , дослідивши докази по справі, суд вважає позов таким , що підлягає задоволенню з наступних підстав. Рішенням Запорізької міської ради „Про створення Комунальних підприємств теплових мереж" №17 від 11.01.2002 року створено Концерн „Міські теплові мережі".
Основним предметом діяльності Концерну „Міські теплові мережі" є виробництво теплової енергії, розподілення теплової енергії для обігріву житла а також для побутових потреб населення та підприємств, установ, організацій і її збут.
На виконання своєї мети Концерн „Міські теплові мережі здійснював постачання теплової енергії в будинок АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя. Мешканці цього будинку з жовтня 2002 року перераховують грошові кошти за опалення та гаряче водопостачання безпосередньо на розрахунковий рахунок позивача.
Позивачем постачалась теплова енергія на опалення та гаряче водопостачання відповідача у приміщення, розташоване за адресою : м. Запоріжжя, вул. Фінальна буд. 24, кв. 15. Теплова енергія може споживатись лише на підставі договору. Відповідачами договір з позивачем на надання послуг з теплопостачання укладений не був, по незалежним та не відомим позивачу підставам. Будинок АДРЕСА_1 має систему центрального опалення і відключити відповідачів від даної системи не можливо з причин порушення у випадку відключення технічних та санітарних норм. Тому відповідачі, на рівні з іншими мешканцями цього будинку, отримували теплову енергію. Згідно п. 10 „Правил надання населенню послуг з водо-, теплозабезпечення та водовідведення", затверджених Постановою КМУ від 30.12.1997 р. за №1497 та п. 18„Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води: і водовідведення", затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 р. за №630 плата за надані послуги вноситься щомісячно.
Згідно ст.68 Житлового Кодексу України, наймач повинен своєчасно вносити плату за комунальні послуги. Згідно ст. 64 ЖК України члени сім'ї наймача квартири як і сам наймач несуть солідарну відповідальність за договором найму житлового приміщення в тому числі і по забезпеченню теплом та гарячого водозабезпечення.
Позивачем було відпущено теплової енергії відповідачам за період з листопада 2003р. - по березень 2005р. (включно) на загальну суму 495 грн. 59 коп. Однак, відповідачі на протязі тривалого часу не виконують свої обов'язки по сплаті спожитої теплової енергії та гарячого водозабезпечення, у зв'язку з чим за відповідачами станом на 01.04.2005 року виникла заборгованість за спожиті послуги з теплопостачання (за спожиту теплову енергію) у розмірі 495 грн. 59 коп. До теперішнього часу, станом на 01.11.2006р., дана сума заборгованості відповідачами не погашена . Судом перевірено розрахунок суми позовних вимог.
Щомісячно, починаючи з грудня 2003р. по квітень 2005р. відповідачам виставлялись рахунки за спожиту теплову енергію з листопада 2003р. - по березень 2005р. (включно). Розрахунки по нарахуванням відповідачам за теплову енергію були зроблені у відповідності, з Нормами та вказівками по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні, затверджені Держжитлокомунгоспом України від 14.12.1993р. (КТМ 204 України 244-94).
Позивач відповідно до Закону України «Про природні монополії» відноситься до суб'єктів природної монополії. Як монополіст такої природної монополії позивач не може відмовити у наданні послуг з постачання теплової енергії. Концерн «Міські теплові мережі» зобов'язаний постачати теплову енергію без урахування можливості отримати за надані послуги відповідну суму грошових коштів. Відключення відповідача від системи центрального опалення в вказаному будинку не є можливим з-за технічних причин, а також санітарних норм.
Властивості теплової енергії зводяться до наступного: 1) теплову енергію неможливо накопичувати у значній кількості і зберігати; 2) процес виробництва теплової енергії, як правило, неперервний і невід'ємно пов'язаний як з її транспортуванням, так і з споживанням.; 3) теплова енергія при передачі споживається і не може бути повернена.
Згідно ст. 387 Цивільного Кодексу України власник має право витребувати своє майно від особи, яка безпідставно, без відповідної правової підстави, володіє цим майном.
Згідно ст. 121.2 ЦК України особа, яка набула майно за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно) зобов'язана повернути це майно потерпілому. Таким чином, у зв'язку з тим, що теплова енергія була отримана відповідачем безпідставно та повернення її в натурі не є можливим, то відповідач, відповідно до ст. 1213 ЦК України, повинен відшкодувати вартість безпідставно набутої теплової енергії в період з листопада 2003р. по березень 2005р. (включно) в сумі 495 грн. 59 коп.
Керуючись ст.ст. 208, 209, 2 і 2-215 ЦПК України, ст.ст. З 87, 1212, 1213 ЦК України, ст. 68, ст. 64 ЖК України,
ВИРІШИВ
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Концерну "Міські теплові мережі" п\р 26004045320001 в АКБ "Індустріалбанк" М.Запоріжжя, МФО 313849, код ЄДРПОУ 32121458) вартість безпідставно набутої теплової енергії в сумі 495 (чотириста дев'яносто п'ять ) гривень 59 копійок.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Концерну "Міські теплові мережі" п\р 26004045320001 в АКБ "Індустріалбанк" М.Запоріжжя:, МФО 313849, код ЄДРПОУ 32121458) судові витрати: державне мито в сумі 51 гривня 00 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 30 гривень 00 копійок .
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом 1.0 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.