Судове рішення #59455811


ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

про передачу справи до іншого адміністративного суду

24 лютого 2010 р.                                                  Справа № 2-а-420/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кузьмишин Віталій Миколайович

при секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні

за участю представників сторін:

Позивача : ОСОБА_1

Відповідача: ОСОБА_2


розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:

за позовом:           Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області

до:                     підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області

про:                     визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії .

В ході судового засідання судом з’ясовано, що позивачем оскаржується постанова від 17.12.2009 року про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області виконавчого збору у розмірі 850 грн. за невиконання рішення, що винесене Тульчинським районним судом Вінницької області.

Заслухавши думку представників сторін, ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, судом встановлено, що провадження у даній адміністративній справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності з наступних підстав.

Відповідно до ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Інший порядок передбачений частиною 2 статті 85 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої скарга у виконавчому проваджені по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника відділу державної виконавчої служби подаються до суду, який видав виконавчий документ.

Такої ж правової позиції притримується Верховний Суд України (ч.2 Постанови Пленуму від 26.12.2003 р. №14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження»), а також Вищий адміністративний суд України (п.1 інформаційного листа від 09.01.2008 р. №7/9/1/13-08 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби»).

Виходячи з того, що позивач оскаржує постанову державного виконавця, що була винесена на виконання рішення Тульчинського районного суду Вінницької області, який розглядав справу за правилами адміністративного судочинства, та з урахуванням положень ст. 181 КАС України, ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження», суд приходить до висновку, що вказану справу слід передати на розгляд до Тульчинського районного суду Вінницької області.

Згідно п. 2 ч.1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності. При цьому, частиною 6 цієї статті передбачено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Керуючись ст.ст. 22, 165, 181, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В :

Адміністративну справу № 2-а-420/10/0270 за позовом Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії передати на розгляд до Тульчинського районного суду Вінницької області .

< Текст >

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



Суддя                               Кузьмишин Віталій Миколайович



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація