Справа № 1-58/09
ВИРОК
Іменем України
17 червня 2008 року Марківський районний суд
Луганської області
В складі: головуючої судді Чернік А.П.
при секретарі Білянській О.В.
за участю прокурора Шило Т. Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Марківка кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Ленськ, Ленського району Саха Якутія, РФ, гр-на України, з середньою освітою, не працюючого, не одруженого, не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1-
у вчиненні злочину, передаченого ст.263 ч. 1 КК України,
в с т а н о в и:
ОСОБА_1 вчинив злочин за наступних обставин.
2-3 квітня 2009 року, приблизно о 19 годині ОСОБА_1 разом зі своїм братом ОСОБА_1, 1992 року народження, у відношенні якого кримінальна справа закрита за ст. 6 п. 2 КПК України, в лісі «Грушовий», який розташований на відстані 2 км на схід від с Сичанське Марківського району Луганської області, знайшов металеві предмети, зовні схожі на снаряди часів Великої Вітчизняної війни, і маючи умисел на незаконне придбання, носіння, зберігання та передачу бойових припасів, переніс їх до себе додому за адресою АДРЕСА_1, де незаконно зберігав протягом наступного часу. 07.04.2009 року, приблизно о 12-й годині, ОСОБА_1, продовжуючи свої злочинні дії, передав громадянину ОСОБА_2 частину знайдених ним раніше бойових припасів, які останній переніс до лісосмуги, розташованої на відстані 1 км. від с Сичанське у північному напрямку, після чого повідомив міліцію.
Підсудний вину свою у вчиненні вказаного злочину визнав повністю, підтвердивши описані обставини, і відповідно до ст. 299 ЦПК України відмовився від дослідження доказів.
Суд з урахуванням думки учасників процесу прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів і вважає, що дії підсудного за ч. 1 ст. 263 КК України як незаконне придбання, зберігання, носіння та передача бойових припасів кваліфіковані вірно.
Дослідженням даних про особу підсудного встановлено, що він злочин вчинив вперше, ніде не працює, за місцем проживання характеризується як особа, що зловживає алкогольними напоями.
Призначаючи вид та міру покарання, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, дані про особу підсудного, пом'якшуючі покарання обставини -щире каяття, вчинення злочину вперше.
Суд вважає, що виправлення підсудного можливе без реального відбуття покарання із встановленням іспитового строку на підставі ст. 75 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.263 ч. 1 КК України, і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на один рік, та зобов'язавши його відповідно до ст. 76 п.3 КК України повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід відносно засудженого залишити той самий - у вигляді підписки про невиїзд. Стягнути з ОСОБА_1 за проведення вибуховотехнічної експертизи на користь НДЕКЦ при УМВС України в Луганській області 563 гривні 04 коп.
Речові докази: 5 металевих осколків, які знаходяться на зберіганні в Марківському РВ УМВС,- знищити.
Вирок може бути оскаржений до Луганського апеляційного суду протягом 15 діб після його проголошення.