Справа №1-48-07 p.
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
18 січня 2007 р. Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого - судді Маринчука М.П.
при секретарі Дехканбаєвій О.О.
з участю прокурора Печенюк Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані справу про
обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_3, освіта середня, не одруженого, жителя АДРЕСА_1, раніше не судимого
у злочині, передбаченому ст. 122 ч.І КК України,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. 27.09.2006 p., о 16 годині в с Посухівка, Уманського району, Черкаської області, знаходячись біля свого домоволодіння АДРЕСА_1 вище вказаного населеного пункту, на грунті раптово виниклих неприязних відносин з ОСОБА_2, діючи умисно, наніс один удар кулаком правої руки в область обличчя, в результаті чого заподіяв останньому тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому нижньої щелепи справа в ділянці 5-го зуба, садна губ, набряки нижньої щелепи зліва, які згідно висновку судно-медичної експертизи за № 315 МД/601 від 16.11.2006 року відносяться до ушкоджень: відкритий перелом нижньої щелепи справа в ділянці правого зуба до ушкоджень середнього ступеню тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров»я; садна губ, набряк нижньої щелепи зліва до легких тілесних ушкоджень.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю і показав, що він дійсно 27 вересня 2006 р. о 16 год. вчинив бійку, побив ОСОБА_1, щиро кається.
Керуючись ст. 299 КПК України суд вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, оскільки учасники судового розгляду не заперечують проти цього, вони правильно розуміють зміст цих обставин і у суду немає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції.
Дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.І ст. 122 КК України, ж умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров»я.
При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який характеризується позитивно.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного суд визнає щире каяття, визнання вини.
Обставин, що обтяжують покарання, суд не вбачає.
Враховуючи обставини справи, особу підсудного, що ОСОБА_1. вчинив злочин вперше, позитивно характеризується, визнав вину та щиро розкаявся, суд приходить до висновку про можливість виправлення підсудного без відбування покарання, але з випробуванням відповідно до ст.ст. 75, 76 КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ: Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.І ст. 122 КК України і призначити покарання 1 (один) рік обмеження волі.
Відповідно до ст. ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом 1 (одного) року не вчинить нового злочину.
Покласти на засудженого обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до набрання вироком чинності, залишити попередню.
Стягнути із ОСОБА_1 судові витрати за проведення судово-медичної експертизи 48 грн. 82 коп. На вирок може бути подана апеляція в судову палату в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області протягом 15 діб з моменту проголошення.