ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
27 квітня 2010 р. Справа № 2-а-1745/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Драчук Тетяна Олександрівна розглянувши матеріали позовної заяви Засновника і власника приватно-орендного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Колос" ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Вінницької регіональної філії Центру про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Засновника і власника приватно-орендного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Колос" ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Вінницької регіональної філії Центру про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ознайомившись із заявленим позовом та матеріалами доданими до нього, суд прийшов до висновку про відмову у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог щодо зобов'язання скасувати договори оренди земельних ділянок між жителями Кунянської сільської ради та ТОВ ПК "Зоря", в яких термін договору оренди з ПОП СП "Колос" не закінчився, а також притягнення до відповідальності в.о. начальника Вінницької регіональної філії Центру ДЗК ОСОБА_2 за незаконні дії по реєстрації договорів оренди земельних ділянок.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України, особа має право звернутися до суду з адміністративним позовом, якщо вона вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно –правових відносин. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Так, відповідно до ч. 1,2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивач просить скасувати договори оренди земельних ділянок та притягнути до відповідальності певну особу, у зв'язку з проведенням нею реєстрації зазначених земельних ділянок, однак, позивачем не вказано, які в даному випадку його права, свободи чи інтереси порушено відповідачем в сфері публічно-правових відносин, що в свою чергу, виключає можливість розгляду даних позовних вимог у Вінницькому окружному адміністративному суді, а відтак, з такими позовними вимогами слід звертатись до суду в порядку ЦПК України, а також до органів, які наділені компетенцією притягати особу до певного виду юридичної відповідальності.
Відповідно до пункту 1 частини статті 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись статтею 109 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог щодо зобов'язання скасувати договори оренди земельних ділянок між жителями Кунянської сільської ради та ТОВ ПК "Зоря", в яких термін договору оренди з ПОП СП "Колос" не закінчився, а також притягнення до відповідальності в.о. начальника Вінницької регіональної філії Центру ДЗК ОСОБА_2 за незаконні дії по реєстрації договорів оренди земельних ділянок.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: