Судове рішення #5952264

КОПІЯ

 

 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

 

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

 

 

27 серпня 2009 року                     Справа №2а-11024/09/0470

 

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали

позовної заяви  ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ

до  Головного Управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ

про перерахунок раніше призначеної пенсії та стягнення заборгованості, -

 

в с т а н о в и в:

 

26 серпня 2009 року   ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного Управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області з позовними вимогами про:

- визнання бездіяльності Головного Управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області неправомірною;

- визнання права позивача на отримання заборгованості по пенсії, починаючи з 01 жовтня 1993 року;

- зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати розмір пенсії та сплатити заборгованість по пенсії, починаючи з 01 жовтня 1993 року і закінчуючи Наказом Міністра оборони України від 28 липня 2008 року №377 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 серпня 2008 року за №761/15452), яким визначено, що посадовий оклад викладача академії ІV рівня акредитації становить 1 250,00 грн.

Законом України «Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам» від 25 грудня 2008 року №808-VІ, який набрав чинності з дня його опублікування в газеті «Урядовий кур'єр» від 14 січня 2009 року №4, частину першу статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України доповнено пунктом 3, відповідно до якого місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Розділом «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону передбачено, що після набрання чинності цим Законом окружні адміністративні суди завершують розгляд адміністративних справ, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження в яких було відкрито. Адміністративні позови, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних окружних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних місцевих загальних судів як адміністративних судів.

Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду; немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» від 6 березня 2008 року №2, судам необхідно розрізняти правові наслідки недотримання правил предметної і територіальної підсудності. Так, у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що подана позовна заява не підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду відповідно до пункту 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно із пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

у х в а л и в:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області про перерахунок раніше призначеної пенсії та стягнення заборгованості - повернути.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачеві, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до належного адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня її отримання та подальшої подачі апеляційної скарги протягом десяті днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

 

Суддя                     (підпис)                 І.О. Верба

 

З оригіналом згідно                                                                                              Суддя    І.О. Верба

Ухвала не набрала законної сили станом 26.06.2009 р.                                    Суддя    І.О. Верба

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація