Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #59532480

709/2100/16-ц


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 жовтня 2016 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:

               головуючого судді - Кваші І.М.,

               за участі секретаря - Кіян С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чорнобай цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мельниківської сільської ради про визнання права власності на  земельну ділянку в порядку спадкування ,-

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Мельниківської сільської  ради про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування. Мотивує позов тим, що, таке право належало ОСОБА_2, яка померла  13.07.2016 року і заповідала їй все своє майно. Позивач  не може оформити свої спадкові права по тій причині, що на земельну ділянку  відсутні правовстановлюючі документи.

В судове засідання позивач не з’явилася, подала  до суду заяву, в якій просила  розгляд справи проводити за її відсутності, позовні вимоги підтримала. 

Представник Мельниківської сільської ради  в судове засідання не з’явився. 12.10.2016 р.до суду надійшла заява, в якій відповідач просить розглядати справу без участі представника сільської ради, позов визнають.

Виходячи з приписів ч. 2 ст.158 ЦПК України суд вважає за можливе слухати справу за відсутності учасників процесу.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в сукупності, приходить до наступних висновків.

Позивач є дочкою ОСОБА_2, що вбачається з позовної заяви та підтверджується копією свідоцтва про народження та копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с. 12,13) .

13 липня 2014 року ОСОБА_2 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серія І-СР № 235781 (а.с.4).

За заповітом від 12.03.2014 року, посвідченим секретарем Мельниківської сільської ради, зареєстрованим в реєстрі за № 14, єдиним спадкоємцем  померлої ОСОБА_2 є позивач по справі.

Інших спадкоємців, які зверталися до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, судом не встановлено.(листо Чорнобаївської державної нотаріальної контори від 12.10.2016 р., а.с.22).

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина  на земельну частку (пай), що розташована на території Мельниківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, площею 2,38 га. Право на дану земельну частку ОСОБА_2 отримала за наявним сертифікатом серії ЧР № 0155083, виданим на підставі рішення Чорнобаївської районної державної адміністрації від 20 листопада 1996 року (а.с.7).

Згідно листа Відділу Держгеокадастру у Чорнобаївському районі Черкаської області від 26.09.2016 р. № 4101, за ОСОБА_2 зареєстровано державний акт на право приватної власності на землельну ділянку площею 2,38 га, яка розташована в адіністративних межах Мельниківської сільської ради, проте даний документ не отримано.

Саме відсутність правовстановлюючих документів на вказану земельну ділянку є причиною неможливості отримання позивачем свідоцтва про право на спадщину у нотаріальній конторі (лист нотаріуса, а.с. 15).

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За приписом  ст. 81 Земельного кодексу України  громадяни України набувають  права власності на земельні ділянки  на підставі, зокрема, прийняття спадщини.

Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого немайнового або майнового права та інтересу, а одним із способів захисту цивільних прав та інтересів  є визнання права.

Статтею 392 ЦК України визначено, що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати ним документа, який засвідчує його.

Враховуючи викладені обставини, грунтуючись на вищезазначених нормах права, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки наданими суду доказами підтверджено право ОСОБА_1 на спадкування зазначеного майна за заповітом та його належність на час смерті спадкодавцю.

На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 16, 1218, 1268 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 61, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до Мельниківської сільської ради про визнання права власності на  земельну ділянку в порядку спадкування -  задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  ідентифікаційний номер НОМЕР_1, в порядку спадкування за заповітом право власності на  земельну ділянку, площею 2,38 га, що розташована на території Мельниківської сільської ради Чорнобаївського району та належала ОСОБА_2, померлій 13.07.2014 р.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд.

        Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя Чорнобаївського районного суду І. М. Кваша


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація