Справа№ 2-1006/07р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
07 лютого 2007 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого- судді Марущенко М. В,,
при секретарі - Шамота Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради про визнання права власності на самочинно збудовані споруди -
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 звернувся до Мелітопольського міськрайонного суду з позовною заявою про визнання за ним права власності на самочинно збудовані споруди до Виконавчого комітету Мелітопольської Міської Ради.
8 обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що він, на підставі
договору дарування від ІНФОРМАЦІЯ_1. є власником домоволодіння, розташованого за
адресою АДРЕСА_1. На земельної ділянці, яка обслуговує цей
будинок, позивач, без узгодження Державної архітектурно-будівельної інспекції збудував
сарай „Д-1", розмірами 1,70м х4,65м, тамбур „а1-!", розміром (2,0м х 4,05м) + (1,2м +
+4,05м) / 2 х 1,2м до житлового будинку та перепланування у житловому будинку „А-1",
внаслідок чого житлова площа будинку стала 39,7 м2, загальна площа 95,8 м2, що
підтверджується технічним висновком «Проектно-виробничого архітектурно-
планувального бюро». У зв'язку з вищевикладеним позивач просить суд визнати за ним
право власності на самочинно збудовані споруди.
Від відповідача надійшло клопотання про те, що вони згодні з позовом, і просять розглянути справу у відсутності представника виконавчого комітету Мелітопольської міської ради.
Суд, вислухавши сторони, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов може бути задоволено, так як у силу вимог ст. 376 ЦК України, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212-214 ЦПК України, ст. ст.331,376 ЦК України, суд
ВИРІШИВ
Задовольнити позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради про визнання права власності на самочинно збудовані споруди.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудовані; сарай „Д-1", розміром 1,70м х4,65м, тамбур „а1-!", розміром (2,0м х 4,05м)+ (1,2м + 4,05м) /2 х 1,2м до житлового будинку та перепланування у житловому будинку „А-1", внаслідок чого житлова площа будинку стала 39,7 м2, загальна площа 95,8 м , розташовані за адресою: АДРЕСА_1.Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.