Справа № 2-536/ 2007
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2007 року
Місцевий Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Кучми А.Ю.
при секретарі - Пузіковій Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - відділ зі справ
громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Комінтернівського РВ ГУМВС України в Харківській області, про визнання його таким, що втратив право користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання його таким, що втратив право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 посилаючись на те, що вона, на підставі договору дарування, є власницею спірної квартири, в якій перебуває на реєстраційному обліку разом із відповідачем. З вересня 2004 року ОСОБА_2 залишив квартиру за вказаною адресою, забрав свої особисті речі та пішов мешкати до іншої жінки, адреса якої позивачеві невідома. Відповідач квартирою не цікавиться, за комунальні послуги не сплачує, понад року без поважних причин за місцем мешкання та реєстрації не з'являється.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просила суд позов задовольнити, визнавши ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 зі зняттям з реєстраційного обліку.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку.
Представник третьої особи - відділу зі справ громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Комінтернівського РВ ХМУ УМВС України в Харківській області у судове засідання не з'явився, надавши суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності та ухвалення рішення на підставі наявних у справі доказів.
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судовому засіданні зазначили, що з позивачем знайомі понад п'яти років та засвідчили факт відсутності відповідача та його особистих речей у спірній квартирі.
За згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України..
Суд, заслухавши пояснення позивача, свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, давши добутому правової оцінки, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини:
ОСОБА_5, на підставі договору дарування, посвідченого
22.03.2004 приватним нотаріусом Харківського міського
нотаріального округу, є власницею квартири АДРЕСА_1;
2
31.03.2004 КП "Харківським міським бюро технічної інвентаризації" прийнято рішення про реєстрацію права власності ОСОБА_5 на квартиру АДРЕСА_1 (витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно);
24.07.2004 відділом РАЦС Комінтернівського районного управління юстиції м. Харкова зареєстровано шлюб між ОСОБА_6 та ОСОБА_5, актовий запис НОМЕР_1, (свідоцтво про одруження НОМЕР_2, відповідно якому прізвище ОСОБА_5 після одруження змінено на ІНФОРМАЦІЯ_1);
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають на
реєстраційному обліку в квартирі АДРЕСА_1, однак ОСОБА_2 за вказаною адресою з вересня 2004 року фактично не мешкає (акт КЖЕП № 134 Комінтернівського району м. Харкова НОМЕР_3).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Враховуючи, що ОСОБА_2 перебуває на реєстраційному обліку в квартирі АДРЕСА_1, однак фактично за вказаною адресою з вересня 2006 року не мешкає, тобто понад шість місяців, за комунальні послуги не сплачує, квартирою не цікавиться, його особисті речі в квартирі відсутні, суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані та підлягають задоволенню за наявності досліджених у судовому засіданні доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 81, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 71, 72 ЖК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1, зі зняттям з реєстраційного обліку.
Рішення може бути оскаржено до судової палати апеляційного суду Харківської області через місцевий Комінтернівський районний суд м. Харкова шляхом подачі у 10-ти денний термін, починаючи з наступного дня після його проголошення, заяви про апеляційне оскарження та подачі апеляційної скарги у 20-ти денний термін після подачі заяви або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.