Судове рішення #5959947

    Справа №2-327\2008

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2008 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:

головуючого-     судді     Сіліча І.І.

при секретарі-     Романчук С.М.

представника позивача-  Поперецького О.В.

відповідача-     Войтичука В.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рожище справу за позовом ВАТ" Банк "Фінанси та Кредит" в особі філії "Північно-Західне регіональне управління" ВАТ " Банк "Фінанси та Кредит" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

28.09.2006 року між: філією "Північно-Західне регіональне управління" ВАТ " Банк "Фінанси та Кредит"та ОСОБА_1П . укладено кредитний договір № Ф1-06\-105-47844 про надання споживчого кредиту в сумі 2041, 00 грн. на строк до 28 вересня 2007 року. Відповідач зобов'язувався здійснювати погашення заборгованості за користування кредитними ресурсами рівними частинами в сумі 206 грн до 10 числа кожного місяця. З моменту отримання кредиту відповідач сплатив по ньому 840,52 грн. 14.01.2008 року відповідачу було вручено лист із вимогою в строк до 25.01.2008 року сплатити суму простроченої заборгованості, станом на 18.03.2008 року загальна заборгованість відповідача становить 5697,70 грн .

Оскільки відповідачем порушено умови договору , тому просять стягнути з відповідача заборгованість по кредиту в сумі 1200.48 грн. , заборгованості по відсотках в сумі - 321.48 грн, нарахованої пені за несвоєчасне повернення кредиту та несвоєчасну сплату відсотків на загальну суму 4175.74 грн, всього - 5697. 70 грн..

В судовому засіданні представник позивача свої позовні вимоги змінив, про що подав заяву про зміну позовних вимог, просить стягнути з відповідача судові витрати в сумі 86.97 грн., з яких 56.97 грн судового збору та 30 грн витрат на ІТЗ , оскільки відповідачем заборгованість в розмірі 5697,70 грн. погашено добровільно.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав, суду пояснив, що заборгованість в розмірі 5697,70 грн. погашено добровільно, зобов'язується повернути 56.97 грн судового збору та 30 грн витрат на ІТЗ.

Заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що позивач уклав з відповідачем ОСОБА_1П кредитний договір №Ф1-06\-105-47844 від 28.09.2006 року про надання споживчого кредиту в сумі 2041, 00 грн. на строк до 28 вересня 2007року(а.с.6-7).

Відповідно до додатку № 1 до кредитного договору № Ф1-06\-105-47844 від 28.09.2006 позичальник зобов'язується здійснювати погашення заборгованості за користування кредитними ресурсами згідно визначеного графіку погашення кредиту і виплати відсотків рівними частинами в сумі 206 грн до 10 числа кожного місяця, (а.с.8).

Відповідно до листа № 93 від 14.01.2008 року позивач звернувся до відповідача із вимогою в строк до 25.01.2008 року сплатити суму простроченої заборгованості (а.с.11,12).

Відповідно до розрахунку пені та штрафних санкцій по кредиту за відповідачем рахується станом на 18.03.2008року загальна заборгованість в сумі 5697,70 гри .(а.с.3,4).

Факт погашення заборгованості відповідача встановлено з клопотання представника філії "Північно-Західне регіональне управління" ВАТ " Банк "Фінанси та Кредит" про зменшення розміру позовних вимог (а. с. 27).

Відповідно до cm. 526 Цивільного кодексу України зобов»язання має виконуватися належним чином згідно умов договору та вимог кодексу, згідно cm. 527 ЦК України боржник зобовязаний виконати свій обов»язок.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що у відповідача дійсно виникла заборгованість перед позивачем за неповернення кредиту, що понесло порушення умов договору останнім.

Керуючись cm.cm.10, 60, 88, 214, 215 ЦПК України, cm.cm.526, 527 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь філії "Північно-Західне регіональне управління" ВАТ " Банк "Фінанси та Кредит " 86(вісімдесят шість) грн 97 коп. оплачених судових витрат.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяви про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було . подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений cm. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація