УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа № 22-а-651/11
Категорія 10.3.3
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2011 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого – судді: Гансецької І.А.
суддів: Микитюк О.Ю., Матюшенка І.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Любарської районної державної адміністрації на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 05 березня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Любарської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення коштів,
в с т а н о в и л а :
Позивач звернулась до суду із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Любарської районної державної адміністрації, в якому просила визнати неправомірними дії відповідача у неправильному нарахуванні коштів та стягнути з нього недоплачені кошти, виплата яких передбачена ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім»ям з дітьми" за 2007 рік в сумі 2992,17 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 05.03.2009 року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Любарської районної державної адміністрації щодо виплати позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку та стягнуто на користь ОСОБА_1 за період з 09.07.2007 по 31.12. 2007 року 1904,08 грн. щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Любарської районної державної адміністрації просить скасувати постанову Житомирського окружного адміністративного суду. Апелянт посилається на те, що підвищення компенсаційних виплат і допомог, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» можливе за умови відповідного збільшення обсягів фінансування з Державного бюджету України, тобто, потребує вирішення на державному рівні.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини.
В 2007 році позивач мала право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до вимог Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми» в розмірі, встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
З довідки УПСЗН Любарської районної державної адміністрації вбачається, що позивач в 2007 році отримала зазначену допомогу в меншому розмірі, ніж передбачено Законом. При нарахування та виплаті позивачу цього виду державної допомоги в 2007 році відповідач керувався положеннями Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», яким зупинено дію ч.1 ст. 12, п.3 ст.15 та розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» на 2007 рік.
Проте, рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року були визнані такими, що не відповідають Конституції України ( є неконституційними) положення абзацу третього частини другої п.14 ст.71 Закону України „Про державний "бюджет України на 2007 рік”, отже, з цього часу відновлено дію ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до п.5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду України, воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.
Визнані неконституційними положення Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення, згідно вимог ч.2 ст.152 Конституції України.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про неправомірність дій відповідача щодо виплати позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку в меншому, ніж передбачено законом розмірі та стягнення недоплачених коштів за період з 09.07.2007 по 31.12.2007 рік.
Отже, постанова ухвалена із дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому залишається без змін. Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Любарської районної державної адміністрації залишити без задоволення.
Залишити без змін постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 05 березня 2009 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: