Справа № 2-4786/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
10 серпня 2009 року Київський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді Реви С.В.,
при секретарі Крамаренко К.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 1 до ОСОБА_1 2 про стягнення аліментів, суд –
В С Т А Н О В И В:
01 липня 2009 року ОСОБА_1 1 звернулась до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що вона та ОСОБА_1 2 є батьками неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_1 1 просить суд стягнути з ОСОБА_1 2 на її користь аліменти на утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у сумі ХХХ гривень щомісячно до досягнення сином повноліття, а саме до 17 листопада 2026 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 1 позовні вимоги змінила та просила суд стягнути з ОСОБА_1 2 на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісячно до досягнення сином повноліття тобто до 17 листопада 2026 року.
ОСОБА_1 2 у судовому засіданні позов визнав та проти його задоволення не заперечував.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що сторони є батьками неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1.
В силу ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно до ч.1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідач працездатний та має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини.
Таким чином, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, слід стягувати з ОСОБА_1 2 на користь ОСОБА_1 1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ј частини з усіх видів доходів щомісячно до його повноліття, а саме до 17 листопада 2026 року.
Відповідно до частини третьої ст.88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Згідно підпункту «а» пункту 1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» ставка державного мита з позовних заяв встановлена у розмірі 1 % ціни позову, але не меншого 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 51 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень.
Керуючись статтями 10, 11, 80, 88, 212, 213 ЦПК України, статтями 180-184 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 1 задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_1 2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, який проживає «Адреса 1» , на користь ОСОБА_1 1 , яка проживає «Адреса 2» , аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно починаючи з 01 липня 2009 року до 17 листопада 2026 року.
Стягнути з ОСОБА_1 2 в дохід держави судовий збір у розмірі ХХ гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі ХХ гривень на розрахунковий рахунок №ХХХ у Головному управлінні державного казначейства в Одеській області, МФО –ХХХ, одержувач – УДК у місті Одеса ГУ ДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ –ХХХ.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду міста Одеси заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду міста Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Рева