Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #598766251

Справа № 438/883/23

Провадження 2/438/231/2023

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

(заочне)


04 грудня 2023 року                                                                         м.Борислав


Бориславський міський суд Львівської області в складі :

головуючого судді - Хемич О.Б.,

за участю секретаря судового засідання – Валькович Г.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-


в с т а н о в и в:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який було між ними зареєстровано 23 січня 2001 року у Східницькій селищній раді Львівської області.

В обґрунтування своїх вимог, позивачка вказала, що у їхньому шлюбі народилося четверо синів: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які на даний час є неповнолітніми, проживають разом із позивачкою, виховуються нею та повністю перебувають на її утриманні. Подружнє життя у неї з відповідачем склалося невдало. Протягом останніх двох місяців вони фактично припинили будь-які подружні стосунки, ведення спільного господарства та сімейного бюджету, незважаючи на те, що проживають за однією адресою. Причиною розпаду сім`ї стало те, що відповідач зловживає алкоголем, матеріально сім`ю не забезпечує, вихованням дітей не займається. Приходячи додому у нетверезому стані, постійно влаштовував та влаштовує безпідставні сварки та скандали, під час яких ображає її нецензурними словами та принижує її, як свою дружину, а також застосовує до неї психологічне насильство. Все це відбувається у присутності їхніх неповнолітніх синів, що негативно впливає на їх розвиток та виховання. Терпіти таку поведінку відповідача вона більше не може і не хоче, вона втратила до нього почуття любові та поваги, він став їй осоружним. При таких обставинах, вважає, що подальше перебування у шлюбі з відповідачем є лише формальним, сім`я їхня розпалася остаточно і безповоротно, примирення між ними вже не можливе, а збереження цього формального шлюбу суперечить її інтересам та інтересам їхніх неповнолітніх дітей. Спору про розподіл майна, що є їхньою сумісною власністю, між ними в даний час немає. Після розірвання шлюбу неповнолітні сини і надалі залишаться проживати разом з позивачкою. Після розірвання шлюбу бажає змінити своє прізвище ОСОБА_1 на дівоче ОСОБА_7 . В позовній заяві просить постановити рішення, яким шлюб між нею, ОСОБА_1 , та ОСОБА_2 , зареєстрований у Східницькій селищній раді Львівської області 23 січня 2007року, актовий запис № 2 – розірвати

Ухвалою судді 02 листопада 2023 року було відкрите провадження у справі та постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалу про відкриття провадження у справі з позовною заявою та доданими до неї документами, а також судові повістки надіслані відповідачу за зареєстрованою адресою його проживання, відповідач отримав 11.11.2023 р., що підтверджується підписом відповідача у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення. Відповідач, належним чином повідомлений про судовий розгляд справи та строк подання відзиву на позовну заяву, відзив до суду не подав або інформації про поважність причин неподання відзиву.

Отже, зважаючи на те, що судом вжито всіх можливих та розумних заходів щодо повідомлення відповідача про розгляд справи, та неподання у встановлений судом строк заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та/або клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін та/або письмового відзиву на позов, справа вирішується за наявними матеріалами у відповідності з нормою частини п`ятої статті 279 та частини 8 статті 178 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність задоволення позову з таких підстав.

Судом встановлено, що шлюб між сторонами зареєстрований 23 січня 2007 року Східницькою селищною радою Львівської області, що підтверджується виданим свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , актовий запис № 2, виданим 23 січня 2007 Східницькою селищною радою Львівської області (а.с.3).

Сторони мають дітей – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданим Східницькою селищною радою Львівської області, актовий запис №13 від 25 липня 2007 року; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданим Східницькою селищною радою Львівської області, актовий запис №13 від 05 липня 2010 року; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , виданим Східницькою селищною радою Львівської області, актовий запис №29 від 10 грудня 2012 року; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 , виданим Східницькою селищною радою Львівської області, актовий запис №15 від 07 жовтня 2015 року.

Незважаючи на те, що сторони проживають за однією адресою, протягом останніх двох місяців вони фактично припинили будь-які подружні стосунки, ведення спільного господарства та сімейного бюджету, подальше перебування у шлюбі з відповідачем є лише формальним, сім`я їхня розпалася остаточно і безповоротно, примирення між ними вже не можливе, а збереження цього формального шлюбу суперечить її інтересам та інтересам їхніх неповнолітніх дітей.

Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя відповідно до ст. 110 СК України. Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова у розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбних відносин, що є неприпустимим.

Відповідно до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Згідно з ч.3 ст.115 СК України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Згідност.113 Сімейного Кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. В позовній заяві позивачка просить відновити їй дошлюбне прізвище - " ОСОБА_8 ".

Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім`ю, а слово «союз» підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Для поваги до права дружини або чоловіка на пред`явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.

Приймаючи до уваги, що причини, що спонукають наполягати на розірванні шлюбу є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, що має істотне значення, внаслідок чого позов підлягає задоволенню.

Таким чином, суд вважає встановленим, що позовна заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а тому шлюб між сторонами необхідно припинити шляхом його розірвання.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст.78, 81, 89, 141, 263-265, 279 ЦПК України, ст.ст.110, 112, 113 СК України, суд,-


у х в а л и в:

Позов задовольнити повністю.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який зареєстрований у Східницькій селищній раді Львівської області 23 січня 2007року, актовий запис № 2 – розірвати.

Шлюб вважати розірваним з моменту набрання рішенням суду законної сили.

Стягнути з  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1073, 60 грн.

Після розірвання шлюбу відновити позивачці ОСОБА_1 дошлюбне прізвище – « ОСОБА_8 ».

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте Бориславським міським судом Львівської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):

позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_6 ; номер та серія паспорта: НОМЕР_7 .

відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_8 ; номер та серія паспорта: НОМЕР_9 .


Суддя                                                                                Оксана ХЕМИЧ


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація