___________________________________________________________
Справа№ 1512/2-а-9/11
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
30.03.2011 р. м. Одеса
Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді –Гниличенко М.В.
при секретарі –Марковій О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Одесі питання про поновлення строків звернення до суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціальної політики Одеської міської ради про зобов"язання суб"єкта владних повноважень вчинити дії, зокрема перерахувати та стягнути суму недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.04.2006 року по 09.04.2009 року, суд –
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 праці та соціальної політики Одеської міської ради. У позовній заяві позивачка просить поновити їй строк звернення до адміністративного суду з позовними вимогами про зобов"язання суб"єкта владних повноважень вчинити дії, зокрема перерахувати та стягнути суму недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.04.2006 року по 09.04.2009 року.
У судовому засіданні та поданої до суду заяві позивачка просила суд поновити їй строк для звернення до адміністративного суду, посилаючись на ч.1 ст.261 ЦК України, яка передбачає, що строк звернення до суду обчислюється з моменту, коли особа дізналась про порушення свого права.
Представник відповідача ОСОБА_2 праці та соціальної політики Одеської міської ради у судове засідання з’явився, просив суд відмовити позивачки у поновленні строку звернення до адміністративного суду з посиланням на ст. 99 КАС України.
Відповідно до ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з позовної заяви, позивачка просить нарахувати і виплатити суму недоплаченої допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку за період з 09.04.2006 року по 09.04.2009 року, однак строк звернення до адміністративного суду щодо захисту прав позивачем пропущено.
Стаття 261 ч.1 ЦК України встановлює строк звернення до суду з того моменту, коли особа дізналась про порушення свого права, однак суд вважає, що позивачка отримувала виплату допомоги з 2006 року, знала її розмір, мала можливість ознайомитись з законодавством щодо виплати допомоги на дітей, чи скористатися правовою допомогою, але лише тільки 17.11.2010 року звернулась з даним позовом до суду, чим фактично пропустила строки звернення до суду, передбачені ст.99 КАС України.
Таким чином, суд доходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціальної політики Одеської міської ради в частині про зобов"язання суб"єкта владних повноважень вчинити дії, зокрема перерахувати та стягнути суму недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку за період з 09.04.2006 року по 09.04.2009 року підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціальної політики Одеської міської ради про зобов"язання суб"єкта владних повноважень вчинити дії, зокрема перерахувати та стягнути суму недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку за період з 09.04.2006 року по 09.04.2009 року - залишити без розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Одеси шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках і порядку передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя: М.В.Гниличенко