_________________________________________________________________________________________________________________________
Справа № 520/54/13- ц
Провадження № 2/520/33/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.03.2013 року
Київський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого-судді: Брайловської А.І.,
за участю секретаря Непомнющого М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини» -
ВСТАНОВИВ:
14.01.2013 року позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів, по якому просить суд стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти на її користь на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 від суми всіх доходів, до досягнення донькою повноліття.
У судовому засіданні позивач позов підтримала, просила суд його задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання з’явився, позовні вимоги визнав частково, а саме: сплачувати аліменти у розмірі ? частини від суми всіх доходів.
Суд, вислухавши думку, доводи та пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, вважає позов підлягає частковому задоволенню.
Правовідносини між сторонами по справі є цивільно-правовими, такими, що стосуються сімейних правовідносин, урегульовані положеннями СК України.
По справі встановлені наступні фактичні обставин.
16 грудня 2006 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб. Від даного шлюбу у сторін народилася донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про народження, яке наявне в матеріалах справи. Донька проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні. Заробітна плата ОСОБА_2 складає 2000 грн.
Відповідач ці обставини визнав, у зв’язку із чим вони не потребують доказуванню.
При вирішенні спору суд має виходити з положень ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства», за якою кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Згідно ст. 180, ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
При цьому суд враховує, що дохід відповідача на теперішній час є регулярним, про що свідчить показання позивача та відповідача, тому суд визначає розмір аліментів у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.
Розглянувши вимоги позивача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини (мотивовані необхідністю на розвиток, навчання та лікування дитини) суд прийшов до висновку що позовні вимоги заявлені правомірно та обґрунтовано та підлягають частковому задоволенню, оскільки відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2013 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком до 6 років складає 972 гривні.
Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, у зв’язку із чим суд вважає обґрунтованим покласти обов’язок на відповідача сплачувати аліменти. в розмірі 1/4 частини від суми всіх доходів відповідача, що складатиме з урахуванням його заробітної плати приблизно 500 гривень, що відповідає прожитковому мінімуму для дітей віком до 6 років, виходячи із принципу рівності обов'язку батьків утримувати дитину.
Також відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, якщо сторону на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Враховуючи викладене, необхідність оплати на користь держави судових витрат покласти на відповідача ОСОБА_2 в розмірі – 220 гривень 40 копійок.
Відповідно до ст.367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконаню в межах оплати платежу за один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 8, 10, 11, 15, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 294, 367 ЦПК України, ст.ст.180,182,183, 191 СК України, суд - ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, з дня пред’явлення позову, тобто з 02.01.2013 року до досягнення донькою ОСОБА_3 повноліття, тобто до 17.11. 2026 року.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 220 гривень 40 копійок на рахунок: 31218206700005; МФО-828011; отримувач - ГУДКСУ в Одеській області (Київський р-н м. Одеси) (код отримувача -37607526); код класифікації доходів бюджету – 22030001, код ЄДРПОУ 02892928, код банку отримувача - 828011.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя Брайловська А. І.