_________________________________________________________________________________________________________________________
Справа № 1512/8060/2012
Провадження № 2-о/520/2/13
УХВАЛА
07.06.2013 року
Київський районний суд м. Одеси у складі :
Головуючого судді: Брайловської А.І.
за участю секретаря: Непомнющий М.М.,
розглянувши у судовому засіданні заяву заявника ОСОБА_1 «Про призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи» -
ВСТАНОВИВ:
13.06.2012 року ОСОБА_1 звернулась до суду з завою «Про визнання фізичної особи недієздатною», в якій просила суд:
- визнати недієздатною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, Україна;
- призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 опікуном ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1
18.09.2013 року Київським районним судом м. Одеси винесено ухвалу про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи.
За результатами вищевказаної експертизи вказано, що для визначення психічного стану ОСОБА_2 необхідно проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
У судовому засіданні заявник заявив клопотання про призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану матері ОСОБА_2 (чи здатна остання усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними).
Відповідно до ст. 143 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Суд вважає, що клопотання про призначення експертизи по справі підлягає задоволенню, оскільки для дослідження певних фактичних обставин спору необхідні спеціальні знання особи з особливим процесуальним статусом (експертом), у результаті якого утворюється новий засіб доказування - висновок експерта.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.202 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ від 30травня 1997 року № 8 «Про судову експертизу у кримінальних і цивільних справах» оплата експертизи у цивільній справі проводиться за рахунок сторони, яка порушила відповідне клопотання.
Враховуючи викладене, судом було винесено ухвалу про призначення відповідної експертизи та направлення відповідних матеріалів для проведення експертизи до Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні №1.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 143, 144, п.5 ч.1 202, 209, 210 ЦПК України, суд:
УХВАЛИВ:
Клопотання заявника про призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи –задовольнити.
Призначити по справі стаціонарну судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (чи здатна остання усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, якщо так, то в якій мірі).
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 психічним захворюванням, якщо так, то яким?
2.Чи може ОСОБА_2 усвідомлювати свої дії та керувати своїми вчинками?
3.Чи потребує ОСОБА_2, виходячи з характеру наявного захворювання, у встановленні над нею опіки?
Зупинити провадження по справі до отримання результатів стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
Проведення експертизи доручити КУ «Одеська обласна клінічна психіатрична лікарня №1, за адресою: м.Одеса, вул. Ак. Воробйова, 9.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Оплату послуг експерта покласти на ініціатора ексепртизи – заявника по справі ОСОБА_1.
Роз»яснити сторонам положення ст..146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження по справі шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Брайловська А. І.