Судове рішення #60020
АС-53/183-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


 "03" липня 2006 р.                Справа № АС-53/183-06

вх. № 7716/3-53


Суддя господарського суду Харківської області Прохоров С.А.

за участю секретаря судового засідання Альошин В.В.

представників сторін :

позивача - Ізюмський Д.М. за дов. б/н від 21.06.2006 року

відповідача - не з"явився

по справі за позовом  КП "Слобода" м. Харків   

до  ДВС у Жовтневому р-ні, м. Х-в  

про визнання незаконними дій  


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови № 779-1/06 про відкриття виконавчого провадження від 20.06.2006 року державної виконавчої служби у Жовтневому районі м.Харкова. Позивач зазначає, що виконавче провадження за ухвалою Лисичанського міського суду Луганської області було відкрите без дотримання норм чинного законодавства про виконавче провадження, зокрема статей 19, 25, 26 Закону України „Про виконавче провадження”.

В судовому засіданні позивач підтримує позов в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з"явився, витребуваних судом документів не надав, тому справа розглядається за наявними у ній матеріалами на підставі ст.128 КАСУ.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази у справі, встановив наступне.

20.06.2006 року посадовими особами державної виконавчої служби Жовтневого району м. Харкова, було опломбовано вимикачі паливно-роздавальних колонок на автозаправних станціях, що належать позивачу. За наслідками проведення виконавчих дій державною виконавчою службою було складено акти державного виконавця від 20.06.2006 року, копії яких додано до матеріалів справи.

Вказані автозаправні станції належать КП „Слобода" (позивач), таким чином позивачу було заборонено реалізацію нафтопродуктів.

Виконавчі дії щодо опломбування вимикачів паливно-роздавальних колонок на автозаправних станціях здійснювались державними виконавцями на підставі ухвали Лисичанського міського суду Луганської області від 13.06.2006 року, відповідно до якої з метою забезпечення адміністративного позову було заборонено реалізацію нафтопродуктів шляхом відключення живлення паливно-роздавальних колонок на автозаправних станціях за адресами:

м. Харків, вул.. Коломенська, 4-а;

м. Харків, Нетеченська Набережна, 13;

м. Харків, пр-кт Маршала Жукова (кут пр-та Героїв Сталінграда);

м. Харків, пр-кт Ілліча, 137-6;

м. Харків, провулок Тюменський, 16-6;

м. Харків, вул. Наріманова, 42;

м. Харків, вул. Жовтневої Революції, 127;

м. Харків, вул. Академіка Павлова 120-6;

м. Харків, вул. Уборевіча, 15;

м. Харків, Магістральний проїзд, 1-6;

м. Харків, пр-кт Гагаріна, буд. 49-а;

В резолютивній частині вищевказаної ухвали вказаний порядок її оскарження, але дата набрання чинності зазначеної ухвали не вказано, хоча відповідно до п. 5 ст. 19 Закону України „Про виконавче провадження" однією з вимог до виконавчого документу є дата набрання чинності рішенням.

Відповідно до п. З ст. 26 Закону України „Про виконавче провадження" державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження якщо рішення, на підставі якого виданий виконавчий документ, не набрало чинності, крім випадків коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання.

На підставі ст. 25 Закону України „Про виконавче провадження" негайному виконанню підлягають рішення, якщо негайне виконання передбачене законом та про це вказано у виконавчому документі.

Як вбачається з тексту ухвали Лисичанського міського суду Луганської області від 13.06.2006 року, негайне виконання зазначеної ухвали судом передбачене не було, у тексті виконавчого документу посилання на необхідність негайного виконання відсутня, отже у посадових осіб державної виконавчої служи Жовтневого району м. Харкова не було підстав для прийняття до провадження та відкриття виконавчого провадження з примусового виконання вказаної ухвали.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача належним чином обгрунтованими, такими, що грунтуються на вимогах діючого законодавства та підлягають задоволенню.

Згідно ст.94 КАСУ судові витрати підлягають відшкодуванню позивачу за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись статтями   128, 160, 163 ,167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України , ст.19,25,26 Закону України "Про виконавче провадження", суд


ПОСТАНОВИВ:


1. Позов задовольнити.


2.Визнати незаконними дії Державної виконавчої служби у Жовтневому  районі м. Харкова по виконанню ухвали Лисичанського міського суду Луганської області від 13.06.2006 року.


3. Скасувати постанову №779-1/06 про відкриття виконавчого провадження  від 20.06.2006 року державної виконавчої служби у Жовтневому районі м. Харкова.


4. Стягнути з Державного бюджету України  на користь КП "Слобода" Харківської обласної ради "Союзу організацій інвалідів України" судовий збір в сумі 3,40 грн.


Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.


5. Після набрання постановою законної сили скасувати заходи забезпечення адміністративного позову, вжиті ухвалою від 21.06.2006 року.


Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов*язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обгрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається  протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі –з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції, якщо не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення  строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була  подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”.


Повний текст постанови складено та підписано 07.07.2006 року о 15:00.




Суддя                                                                                            Прохоров С.А.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація