Судове рішення #60151124

Галицький районний суд м.Львова

, м. , тел. (факс):

_____________________________________________________________________________

09.10.2012 Справа №: 1304/8738/12



П О С Т А Н О В А


09.10.2012 рокум.Львів

суддя Галицького районного суду м. Львова Ванівський О.М., з участю прокурора Пітка А.Я. розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника Львівської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил


ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3,


за ст.471, ч.1 ст.483 Митного Кодексу України,


в с т а н о в и в :


згідно протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_1 18.09.2012 року о 08.30 год. прямуючи з приватної поїздки з ОСОБА_2 в Україну автомобілем НОМЕР_1 через митний пост «Краковець»Львівської митниці, по смузі руху спрощеного контролю (зелений коридор) намагався перемістити через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням засобів та способів, що утруднюють виявлення товарів –фрагменти туші свинної, свіжі вагою 948 кг., загальною вартістю, згідно протоколу про порушення митних правил №1705/20900/12 –23700,00 грн.. Зазначені м’ясопродукти знаходились на місці заднього сидіння, під передніми крилами водія та пасажира, у ніші запасного колеса.

Особа, що притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилася, хоча була належним чином повідомлена про час та дату розгляду справи, про причини неявки суд не повідомила, заяви про перенесення судового засідання від неї не надходило.

Відповідно до ч.4 ст.526 МК України вважаю можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що не з’явилася на виклик суду, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника митниці, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.

Згідно ст.471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого МК України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

Згідно ч.1 ст.483 МК України відповідальність настає за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, а саме обравши спрощену зону митного контролю намагалася перемістити через митний кордон України товар, що обмежено до переміщення через митний кордон України та товарів в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

Щодо кваліфікації дій ОСОБА_1 окрім ст.471 МК України, ще й за ч.1 ст.483 МК України, тобто за сукупністю адміністративних правопорушень, передбачених ст.471, ч.1 ст.483 МК України, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч.5 ст.366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Крім того, ч.6 цієї ж статті встановлено, що громадяни, які проходять через «зелений коридор»звільняються від подання письмової митної декларації.

Таким чином, зважаючи на вищезазначене, приходжу до переконання, що кваліфікація уповноваженою посадовою особою митного органу, дій ОСОБА_1 щодо переміщення через митний кордон фрагментів туш свинних, свіжих, вагою 948 кг., окрім ст.471 МК України, ще й за ч.1 ст.483 МК України є помилковою, оскільки зазначені товари, що були предметом порушення митних правил переміщувались без використання засобів та способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або у інший спосіб передбачений ч.1 ст.483 МК України. Крім того, у цьому випадку диспозиція ст.471 МК України охоплює правопорушення, передбачене диспозицією ч.1 ст.483 МК України в частині переміщення зазначених товарів, а згідно ч.6 ст.366 МК України громадяни, що проходять «зелений коридор»звільняються від подання письмової митної декларації.

Відтак, на підставі вищевказаного, із кваліфікації дій особи, що притягається до адміністративної відповідальності в частині переміщення фрагментів туш свинних, свіжих, вагою 948 кг., слід виключити ч.1 ст.483 МК України та кваліфікувати вчинене ОСОБА_3 порушення митних правил у цій частині за ст.471 МК України.

Вирішуючи питання призначення виду стягнення за порушення митних правил, з урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу у розмірі визначеному санкцією ст.471 МК України, а вилучений згідно протоколу про порушення митних правил №1705/20900/12 від 18.09.2012 року товар, а саме: фрагменти туші свинної, свіжі, вагою 948 кг., загальною вартістю 23700,00 грн., оскільки переміщення таких товарів через митний кордон обмежено –конфіскувати в дохід держави.

Керуючись ст.ст. 366, 471, 472, 519, 522, 527, 528 МК України,-


п о с т а н о в и в :


ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн..

Конфіскувати в дохід держави, вилучений, згідно протоколу №1705/20900/12 від 18.09.2012 року товар, а саме: фрагменти туші свинної, свіжі, вагою 948 кг., загальною вартістю 23700,00 грн..

На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду Львівської області.


Суддя                                                            О.М. Ванівський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація