ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
від "21" серпня 2009 р. | № 9/68/20-77. |
Суддя господарського суду Волинської області Соломка Л.І., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Столяр», м. Луцьк
про забезпечення позову
у справі №9/68/20-77
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Столяр”, м. Луцьк
до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю “Завод будівельних конструкцій”, м. Луцьк
відповідача 2 Приватного підприємства “Захід”, м. Луцьк
про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою
Встановила: ТзОВ «Столяр»звернувся до суду з заявою про забезпечення позову і порядку ст..ст.66,67 ГПК України та просить заборонити відповідачам: ТзОВ «ЗБК»та ПП «Захід»огороджувати спірну земельну ділянку, розміщувати на ній товарно-матеріальні цінності –метал, зупиняти на даній земельній ділянці рейковий кран.
Свої вимоги заявник обґрунтував тим, що на даний час товариство не може користуватися своєю земельною ділянкою орієнтовно площею 0,07 га, що розташована в м. Луцьку по провулку. Комунальний,4 та межує з вулицею Авіаторів, оскільки спірну земельну ділянку огороджено металевим парканом, через неї прокладена наземна кранова колія, по якій рухається кран, на ній знаходиться товарно-матеріальні цінності –метал. Зазначеною ділянкою користуються ПП «Захід»та ТзОВ «Завод будівельних конструкцій». Також ПП «Захід» на частині земельної ділянки ТзОВ «Столяр»складує метал, який використовується в господарській діяльності. Щодо заборони розміщувати рейковий кран, то згідно доповнення до заяви про забезпечення позову ТзОВ «Столяр»просить заборонити ПП «Захід»зупиняти даний кран на частині наземної рейкової колії, що проходить через земельну ділянку ТзОВ «Столяр», для надання можливості вільного її використання землекористувачем.
У доповненні до заяви від 21.08.2009 р. ТзОВ «Столяр»зазначив, що спірна земельна ділянка огороджена металевим парканом, який не належить ні ПП «Захід»ні ТзОВ «Завод будівельних конструкцій», тому товариство має намір демонтувати даний паркан, але не виключає дії відповідачів по його повторному встановленню, тому просить заборонити вчиняти дії по встановленню паркану.
Відповідач –ТзОВ «Завод будівельних конструкцій»у судовому засіданні проти вжиття заходів забезпечення позову заперечував, посилаючись, що забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Відповідач –ПП «Захід»у судове засідання 21.08.2009 р. представника не направив.
Заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд дійшов висновку, що заява ТзОВ «Столяр»про забезпечення позову у справі підлягає до задоволення.
При цьому судом враховано таке.
Відповідно до ст.66 ГПК України господарський суд за заявою сторони або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову на будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Згідно із ст.67 ГПК України позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 р. №9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; зґясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
В ході розгляду справи судом встановлено, що ТзОВ «Столяр» використовує земельну ділянку площею 1,49 га за адресою: м. Луцьк, провулок Комунальний,4 на підставі державного акту на право постійного користування земельною ділянкою №000265 від 02.03.2001 р.
Частиною земельної ділянки заявника площею 0,07 га користуються відповідачі: ПП «Захід»та ТзОВ «Завод будівельних конструкцій», про що вони не заперечували у судовому засіданні. На даній площі розміщена відкрита площадка для складування металу, належного ПП «Захід»та прокладена наземна рейкова колія, по якій рухається рейковий кран через територію ТзОВ «Столяр», кран, за твердженням заявника, його власник ПП «Захід»залишає на цій частині колії на довгий час, що перешкоджає пересуванню по земельній ділянці транспорту ТзОВ «Столяр»та використанню цієї частини земельної ділянки за призначенням.
В даний час ПП «Захід» звернувся до господарського суду з позовом до ТзОВ «Столяр»про встановлення постійного безоплатного права земельного сервітуту ПП “Захід” щодо користування частиною земельної ділянки, належної на праві постійного користування ТзОВ “Столяр”, порушено провадження у справі №01/32-86 та за заявою ПП «Захід»провадження у справі №9/68/20-77 зупинено до набрання законної сили рішенням у справі №01/32-86.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про підставність вимог заявника та вжиття заходів для забезпечення права користування земельною ділянкою ТзОВ «Столяр»шляхом заборони залишати на наземній рейковій колії, що проходить через земельну ділянку ТзОВ «Столяр», рейковий кран та складувати метал на земельній ділянці ТзОВ «Столяр».
Також в ході судового розгляду представники ПП «Захід» та ТзОВ «Завод будівельних конструкцій»заявили, що металевий паркан, який огороджує земельну ділянку ТзОВ «Столяр», їм не належить, власник його невідомий. Проте, цей паркан є частиною паркану, яким огороджено суміжні ділянки ПП «Захід»та ТзОВ «Завод будівельних конструкцій», тому суд дійшов висновку про підставність застосування заходів забезпечення позову шляхом заборони відповідачам ПП «Захід»та ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» огороджувати спірну земельну ділянку при демонтажі паркану ТзОВ «Столяр»зі сторони вулиці Авіаторів.
Керуючись ст.ст.66,67 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. З метою забезпечення позову заборонити ПП «Захід»залишати на наземній рейковій колії, що проходить через земельну ділянку ТзОВ «Столяр»рейковий кран та складувати на цій земельній ділянці товарно-матеріальні цінності –метал та заборонити ПП «Захід»та ТзОВ «Завод будівельних конструкцій»огороджувати земельну ділянку орієнтовно площею 0,07 га, що розташована в м. Луцьку по провулку Комунальний,4 та межує з вулицею Авіаторів при її демонтажі ТзОВ «Столяр».
Суддя Л.І. Соломка