ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
16 вересня 2009 р. № 04/903
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді Кравчука Г.А.
суддів :Мачульського Г.М.,
Шаргала В.І.
розглянувши клопотання про відновлення пропущеного процесуального
строку та матеріали
касаційної скаргиПриватного підприємця ОСОБА_1
на рішення господарського суду Черкаської області від 29.04.2004р.
у справі№ 04/903
за позовомПрокурора Соснівського району м. Черкаси в інтересах Черкаської міської ради
доПриватного підприємця ОСОБА_1
проповернення самовільно зайнятої земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Черкаської області від 29.04.2004р. позов задоволений, зобов'язано Приватного підприємця ОСОБА_1. привести у придатний для використання стан земельну ділянку площею 600 кв.м., що розташована біля Дахнівського причалу №3 прибережної захисної смуги, включаючи знесення будівель і споруд…
Не погоджуючись з названим судовим рішенням, Приватний підприємець ОСОБА_1. звернулась з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, подавши при цьому клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку для подання касаційної скарги.
Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів Вищого господарського суду України не вбачає законодавчо встановлених підстав для його задоволення, виходячи з наступного.
Згідно зі статтею 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання рішенням (ухвалою) місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Оскаржуване рішення прийняте господарським судом року 29.04.2004року і набрало законної сили в порядку ст. 85 цього Кодексу.
Касаційна скарга подана підприємцем 28.07.2009 року (про що свідчить відповідна відмітка господарського суду), тобто зі значним пропуском строку, встановленого для її подання.
В разі пропуску встановленого законом процесуального строку, відповідно до статті 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи зі своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску вказаного строку поважною та відновити пропущений строк.
На думку судової колегії, поважними визнаються лише такі обставини, які об’єктивно і незалежно від волевиявлення сторони створювали дійсні перешкоди чи труднощі для своєчасного вчинення процесуальних дій.
В обґрунтування клопотання про відновлення пропущеного строку, скаржник посилається на те, що ним не були отримані ні ухвала про призначення справи до розгляду, ні судове рішення у справі.
Однак, з матеріалів справи вбачається, що про існування оскарженого судового рішення підприємцю стало відомо принаймні 02.12.2004 року ( пояснення відповідача , а.с. 28).
У клопотанні взагалі не наведено жодних причин у розумінні змісту статті 53 названого Кодексу, які б перешкоджали зверненню з касаційною скаргою в місячний термін навіть починаючи зі вказаної дати - 02.12.2004 року, що позбавляє судову колегію касаційної інстанції оцінити поважність таких причин.
З урахуванням викладеного, заявлене клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку задоволенню не підлягає.
Вказані обставини є підставою для повернення поданої касаційної скарги відповідно до пункту 5 частини першої статті 1113 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 53, 86, пунктом 5 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Приватному підприємцю ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про відновлення пропущеного строку для подання касаційної скарги.
2. Касаційну скаргу Приватного підприємця ОСОБА_1 на рішення господарського суду Черкаської області від 29.04.2004р. у справі №04/903 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя
Кравчук Г.А.
Суддя
Мачульський Г.М.
Суддя
Шаргало В.І.