Справа № 646/9410/16-к
№ провадження 1-кс/646/4169/2016
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.11.16 року м.Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Корекян Н.Р., при секретарі -Біляєві М.О.,прокурора -Крупка А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові провадження за скаргою Голови Федерації роботодавців ЖКГ України ОСОБА_1 на бездіяльність прокуратури Харківської області, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
30.08.2016 року Голова Федерації роботодавців ЖКГ України ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою в порядку ст. 303 КПК України на бездіяльність прокуратури Харківської області,яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі ЄРДР) за його заявою від 12.08.2016року про вчинення кримінального правопорушення міським головою м. Купянськ ОСОБА_2 в разі неправомірного врахування органами влади в тарифах на комунальні послуги додаткових,порівняно з законом,гарантій з оплати праці,що може свідчити про надання неправомірних переваг окремим суб'єктам господарювання та збільшення всупереч закону втрат бюджету за пільгами та субсидіями.
Заявник в судове засідання не з'явився,прохав скаргу розглянути без його участі.
Прокурор проти задоволення скарги заперечував.
Слідчий суддя, вислухавши прокурора,вивчивши надані докази, приходить до наступного.
Достовірно встановлено, що 12.08.2016року Голова Федерації роботодавців ЖКГ України ОСОБА_1 звернувся до прокурора Харківської області із заявою про кримінальне правопорушення, вчинене міським головою м. Купянськ ОСОБА_2 в разі неправомірного врахування органами влади в тарифах на комунальні послуги додаткових,порівняно з законом,гарантій з оплати праці,що може свідчити про надання неправомірних переваг окремим суб*єктам господарювання та збільшення всупереч закону втрат бюджету за пільгами та субсидіями.
Своїм листом від 17.08.2016 прокурор відділу організації прийому громадян,розгляду звернень та запитів направив за належністю заяву ОСОБА_1 до Ізюмської місцевої прокуратури Харківької області для організації розгляду та прийняття рішення,про що повідомив ОСОБА_1
Частиною 1 статті 214 КПК України визначено, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається (ч.4 ст. 214 КПК України).
Згідно з ч.5 ст. 214 КПК України до ЄРДР вносяться, зокрема, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела; попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність.
Статтею 11 КК України надано визначення злочину як передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.
Таким чином, системний аналіз наведених правових норм дозволяє зробити висновок, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань повинні вноситись ті заяви та повідомлення, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення.
Тобто підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об'єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину), суб'єктивна та об'єктивна сторони злочину.
Особа, яка подає заяву чи повідомляє про кримінальне правопорушення під розпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення. Заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення вважаються поданими з моменту попередження особи про кримінальну відповідальність.
Подана 11.08.2016року до прокуратури Харківської області заява за своїм змістом та суттю не є повідомленням про злочин, оскільки не містить жодних даних про вчинення посадовими особами міської ради м.Барвенкове кримінального правопорушення, за викладених заявником обставин. Між Голови Федерації роботодавців ЖКГ України ОСОБА_1 та міською радою м. Купянськ є спір щодо встановлених тарифів.
Зважаючи на викладене, суд не вбачає підстав для внесення заяви Голови Федерації роботодавців ЖКГ України ОСОБА_1 до ЄРДР, а відтак відмовляє у задоволенні скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 214, 303, 304, 306, 372 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
У задоволенні скарги Голови Федерації роботодавців ЖКГ України ОСОБА_1 на бездіяльність прокуратури Харківської області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою від 12.08.2016 року, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Корекян Н.Р.
- Номер: 1-кс/646/4169/2016
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 646/9410/16-к
- Суд: Червонозаводський районний суд м. Харкова
- Суддя: Корекян Н.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.08.2016
- Дата етапу: 21.11.2016