Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #60488320

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

28 листопада 2016 року м. Чернівці

Суддя судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області Попов Г. Г., перевіривши апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на ухвалу Новоселицького районного суду Чернівецької області від 16 січня 2016 року, -

В С Т А Н О В И В:

          

Ухвалою Новоселицького районного суду Чернівецької області від 16 січня 2016 року клопотання засудженого ОСОБА_1 задоволено та зараховано засудженому ОСОБА_1 в строк покарання у виді позбавлення волі термін попереднього ув’язнення з 18.10.2012 року по 30.04.2013 року , що становить 6 місяців 12 днів, з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі., тобто 1 рік 24 дні. Ухвала районного суду мотивована тим, що міра запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченому за ч. 3 ст. 187 КК України ОСОБА_1 обрана 18 жовтня 2012 року , а вирок щодо нього вступив в законну силу 30 квітня 2013 року.

Не погоджуючись з ухвалою районного суду засуджений ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, де просить перерахувати йому строк попереднього ув’язнення згідно ст. 72 КК України , так як Новоселицький районний неправильно зарахував йому цей строк, оскільки в СІЗО він був до липня місяця 2013 року , а 18.07.2013 року він прибув в колонію № 96 с. Городище в Ровенській області.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та матеріали судового провадження приходжу до висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню з наступних підстав.

Згідно з положеннями ч.2 п.2, ч.3 ст. 395 КПК України апеляційна скарга , якщо інше не передбачено цим кодексом , може бути подана на ухвалу суду першої інстанції - протягом семи днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК України у разі, якщо апеляційна скарга, подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення строку, або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення підлягає поверненню особі, яка подала апеляційну скаргу.

Провадження №11кп/794/426 /16 Головуючий в І інстанції: Оленчук І.В.

Категорія ст.72 КК України Суддя - доповідач: Попов Г.Г.




Як вбачається з матеріалів скарги, ухвала Новоселицького районного суду Чернівецької області про зарахування строку попереднього засудженому ОСОБА_1 попереднього ув’язнення винесена та оголошена 16 січня 2016 року без участі в судовому засіданні засудженого. Копія даної ухвали отримана

засудженим через представника колонії 29 .01.2016 року, про , що свідчить підпис на рекомендованому поштовому повідомленні (а.п. 18) .

Засуджений ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на дану ухвалу тільки 11 листопада 2016 року, тобто після закінчення строку апеляційного оскарження, і засуджений , який подав апеляційну скаргу не порушує питання про поновлення цього строку.

За такими обставинами , вважаю, що апеляційна скарга засудженого ОСОБА_1 підлягає поверненню у зв’язку з пропущенням строку на апеляційне оскарження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 395, 399 КПК України, суддяапеляційного суду Чернівецької області, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на ухвалу Новоселицького районного суду Чернівецької області від 16 січня 2016 року повернути засудженому ОСОБА_1 у зв’язку з її поданням після закінчення строку апеляційного оскарження і не порушенням ним питання про поновлення цього строку.

Копію даної ухвали разом із апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати засудженому, який подавав апеляційну скаргу.

  Ухвала про повернення апеляційної скарги може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня її ухвалення.

Суддя апеляційного суду

Чернівецької області підпис ОСОБА_2

Копія ивірна : суддя






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація