Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #60752892

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


06 грудня 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/992/16-а


Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Архіваріус ЛТД" до Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області, Пенсійного Фонду України, Чернівецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області, Управління Державної казначейської служби у м. Чернівці про стягнення коштів,-

в с т а н о в и в:



У поданому до суду адміністративному позові Товариство з обмеженою відповідальністю "Архіваріус ЛТД" (позивач) просить суд стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області 145987,83 грн, з яких пеня - 79869,99 грн, три відсотки річних - 9642,43 грн, інфляційні витрати - 56475,41 грн.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Проте, подана позивачем позовна заява не містить жодної із вимог передбачених частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України.

Також, як видно із позовної заяви, позивач в якості відповідачів вказує Головне управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області, Пенсійний Фонд України, Чернівецьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Чернівецькій області, Управління Державної казначейської служби у м. Чернівці, проте, позовні вимоги ставить лише до Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області.

Крім того, позивач при обґрунтуванні своїх позовних вимог у позовній заяві посилається виключно на норми Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, тоді як, відповідно до ст. 1 КАС України, юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства визначається Кодексом адміністративного судочинства України.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року N 3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову ставка судового збору встановлюються у розмірі 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.

Так, позивач окрім позовних вимог, подав заяву про забезпечення позову, проте доказів про сплату судового збору суду не надав.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Згідно ч. 5 ст. 106 КАС України одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Подана позовна заява підписана гр. ОСОБА_1, проте в матеріалах справи відсутні докази, які підтверджують повноваження вказаної особи на підпис позовної заяви від імені ТОВ "Архіваріус ЛТД".

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Згідно пункту 1 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно у строк встановлений судом:

- привести позовні вимоги у відповідність до частин четвертої і п'ятої статті 105 КАС України;

- викласти в позовній заяві зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- у випадку наявності позовних вимог до декількох відповідачів, або наявності третіх осіб надати копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб;

- обґрунтувати нормами Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду даної справи;

- надати документ про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову у порядку та розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір";

- в обґрунтування позовних вимог необхідно надати письмові докази щодо виконання, невиконання рішення Вінницького апеляційного суду від 16 вересня 2015 року, управлінням пенсійного фонду України в м. Чернівцях та управлінням Державної казначейської служби України в м. Чернівцях, яке набрало законної сили, а також надати докази щодо звернення до відповідачів про виконання вказаного рішення суду. Крім цього, необхідно зазначити докази, про які відомо і які можуть бути використані судом.


- надати документ, що підтверджує повноваження гр. ОСОБА_1 на підпис позовної заяви.

На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суд, -


У Х В А Л И В:


1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання даної ухвали.

3. Копію ухвали направити позивачу.

          Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.

          Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


          Суддя                                                                                             П.Д. Дембіцький


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація