ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2009 року Тростянецький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Волошина І.А.,
при секретарі Чудак Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тростянець адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ВДАІ з ОАТ Бершадського району лейтенанта міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до ВДАІ з ОАТ Бершадського району лейтенанта міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення серія АВ № 134104 від 03.06.2009 року, згідно якої на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. за вчинене ним адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, а саме за те, що він 03.06.2009 року керуючи автомобілем ГАЗ 3110 н/з НОМЕР_1 в с.Теофилівка Бершадського району Вінницької області рухався зі швидкістю 82 км/год, перевищивши дозволену швидкість автомобіля на 22 км/год.
Позивач оскаржує дану постанову з тих підстав, що при винесенні постанови не дотримано вимог ст. 245, 276, 278, 279, 280 КУпАП. Зокрема те, що швидкість виміряна та зафіксована приладом «Беркут» № 0809031 на думку позивача не належала його автомобілю, так, як він рухався із дозволеною швидкістю, працівниками ДАІ було порушено вимоги нормативних актів, що регулюють порядок провадження в справах про адмінправопорушення.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явився, подав заяву в якій просить справу слухати в його відсутність, позов підтримує та просить задоволити.
Представник відповідача ВДАІ з ОАТ Бершадського району лейтенант міліції ОСОБА_2 – суб’єкт владних повноважень, будучи належним чином повідомлений про місце та час розгляду справи в судове засідання не з’явився, в зв’язку з чим справа розглянута на підставі ч. 4 ст. 128 КАСУ у його відсутність за наявними в справі доказами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 КАСУ обов’язок доказування покладається на відповідача – суб’єкта владних повноважень, якщо він заперечує проти позову. Відповідач в судове засідання не з’явився, та жодних доказів, які б спростували доводи позивача, чи вказували б на правомірність рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не навів, тому суд вважає, що постанова АВ № 134104 від 03.06.2009 року, якою на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. за вчинене ним адмінправопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, а саме за те, що він перевищив дозволену швидкість на 22 км/год є незаконною та підлягає скасуванню з закриттям провадження по справі, оскільки відсутні докази стосовно того, що ОСОБА_1 перевищив дозволену швидкість на 22 км/год, а наявні зібрані в порушення вимог закону.
Крім того постанова по справі про адмінправопорушення не відповідає вимогам ст. ст. 283, 284 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 100, 102, 158, 159, 160, 161, 162, 163. КАСУ, 293 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до ВДАІ з ОАТ Бершадського району лейтенанта міліції ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення – задовольнити.
Постанову серії АВ № 134104 від 03.06.2009 року – скасувати, провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ст. 122 ч. 1 КУпАП – закрити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Тростянецького районного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Тростянецький районний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя