П О С Т А Н О В А
Іменем України
24 вересня 2009 року справа № 2а-4053/09/2370
08 год. 27 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.
за участю:
прокурора - Кондри Г.О. за посвідченням,
представника позивача - Чобітько Ю.М. за довіреністю,
представника відповідача - ОСОБА_1 за посадою,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «ІНФОРМАЦІЯ_1» про стягнення штрафу в сумі 850 грн. 00 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до суду перший заступник прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «ІНФОРМАЦІЯ_1» штраф у сумі 850 грн. 00 коп.
Свій позов прокурор обґрунтовує тим, що відповідно до ст. 121 Конституції України, на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді. Згідно з рішенням Конституційного Суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 р., прокурори та їх заступники подають до адміністративного суду позови в інтересах держави в особі органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади.
Прокуратурою Черкаської області при проведенні перевірки застосування чинного законодавства встановлено, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - т.в.о. начальником Черкаського територіального управління 19.03.2008р. та 18.08.2008 р. відповідачу надані обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 47-ЧК та №138-ЧК. Згідно з вказаними розпорядженнями відповідач був зобов'язаний у термін до 30.09.2008 р. та 01.10.2008 р. виконати вимоги розпоряджень про усунень порущень законодавства про цінні папери, а саме: привести статут товариства у відповідність до вимог чинного законодавства, оприлюднити та надати до Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну інформацію за 2007 рік. В зв'язку з тим, що вищезазначені вимоги відповідачем виконані не були, то 14.10.2008 р. вих. № 01-1605 винесена постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850 грн. 00 коп.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги.
Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав повністю.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку створена на підставі Указу Президента України від 12.06.1995 року № 46/95 для забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо цінних паперів та функціонування фондового ринку в Україні.
Відповідно до п.1 та п.6 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно п. 5 глави 7 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.02.2007 р. за №97/13364, при поданні річної інформації до Комісії, емітенти які є не професійними учасниками фондового ринку, банками, страховиками, інститутами спільного інвестування та емітентами іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій, сертифікатів ФОН, емітентами облігацій місцевих позик надають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісій зі їх місцезнаходженням.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії НОМЕР_1, відкрите акціонерне товариство «ІНФОРМАЦІЯ_1» зареєстровано Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області 03.02.1992 р., ідентифікаційний код НОМЕР_2.
В порушення п.1 та п.6 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.5 глави 7 Положення, відповідач не надав до Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну інформацію за 2007 рік та статут, який би відповідав вимогам законодавства, яким позивач зобов'язав відповідача розпорядженням вчинити певні дії, щодо усунення порушень законодавства про цінні папери.
По факту правопорушення уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку-начальником Черкаського територіального управління винесені розпорядження № 47-ЧК від 19.03.2008 р. та № 138-ЧК від 18.08.2008 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери.
14.10.2008 р. винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 01-1605 та викликано представника товариства для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень на 28.10.2008 р., про що було повідомлено відповідача.
Без присутності представника відповідача, який не з'явився на виклик, 28.10.2008 року складено акт № 390-ЧК про правопорушення на ринку цінних паперів та винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на 06.11.2008 р. Відповідач на розгляд справи про правопорушення не з'явився, тому 06.11.2008 р. уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку-начальником Черкаського територіального управління винесено постанову № 390-ЧК про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850 грн. 00 коп.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд не вбачає підстав для звільнення відповідача від встановленої відповідальності, вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі ч.3 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» стягнення застосованого до відповідача і не сплаченого ним в добровільному порядку штрафу в сумі 850 грн. 00 коп.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «ІНФОРМАЦІЯ_1», адреса: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2) на рахунок відділення Державного казначейства в м. Черкаси № 31114106700002 в УДК в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 22809222, призначення платежу: «*; 106; штраф за правопорушення на ринку цінних паперів; код платежу 21081100») штраф у розмірі 850 грн. 00 коп. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Холод
Повний текст постанови виготовлений 24 вересня 2009 року