Справа №2-724-07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2007 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Чернишова Ю.В.
при секретарі - Касилової О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду М.Слов'янська цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до виконкому Слов'янської міської ради,
ОСОБА_2,ОСОБА_3 про визнання права
власності на недобудований житловий будинок ,
ВСТАНОВИВ:
До Слов'янського міськрайонного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до виконкому Слов'янської міської Ради, ОСОБА_2., ОСОБА_3. про визнання за нею права власності на недобудований житловий будинок, розташований під АДРЕСА_1 м.Слов"янська Донецької області.
Свої вимоги позивач обгрунтував тим, що рішенням виконкому Слов'янської міської ради та на підставі договору НОМЕР_1, її чоловіку ОСОБА_4 було виділено земельну ділянку під НОМЕР_2( нині НОМЕР_3) для забудови жилого будинку. На вказаній земельній ділянці вони разом почали будувати житловий будинок і його готовність на теперешній час складає 41%.
Оскільки будування почалось на час перебування їх у шлюбі, вважає, що має право на 1/2 частку вказаного будинку, як на майно придбане під час шлюбу.
Оскільки будинок не було добудовано, право власності на нього не було зареєстровано. ІНФОРМАЦІЯ_16р. ОСОБА_4 помер. Спадкоємцями першої черги є вона, як
дружина, та їх діти ОСОБА_2, та ОСОБА_1. Вона прийняла спадщину після смерті чоловіка шляхом подачі заяви в нотаріальну
контору.
Діти спадщину не приймали і не претендують на неї. Таким чином вважає, що вона
прийняла спадщину після смерті чоловіка і має право на іншу 1/2 частку недобудованого
будинку.
У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги, відповідачі- виконком
Слов'янської міської ради, ОСОБА_2. та ОСОБА_3у судове засідання не
з'явилися, позов визнали в повному обсязі, просили слухати справу в їх відсутності. Суд, вислухавши пояснення позивача,, дослідивши матеріали справи, приходить до
переконання, що позов підлягає задоволенню.
Так у ході судового розгляду з вірогідністю було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2р. між позивачкою та ОСОБА_4 було укладено шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб.
Під час перебування у шлюбі між виконкомом Слов'янської міськради та ОСОБА_4 було укладено договір від ІНФОРМАЦІЯ_3р., згідно рішення Слов'янського міськвиконкому, про виділення в безстрокове користування земельної ділянки для забудови приватного жилого будинку, на земельній ділянці площею 525 кв.м. під АДРЕСА_1 в м. Слов'янську. В цей же час було затверджено архітектором м. Слов'янська проект жилого будинку.
2
Згідно довідки БТІ м. Слов'янська за вказаним проектом було почато будівництво жилого будинку, будівництво якого не було закінчено. Готовність будинку складає 41 відсоток від загального ступеня готовності.
Відповідно до вимог ст. 328 ЦК України- право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Вказані обставини свідчать про те, що недобудований будинок є спільною власністю подружжя ОСОБА_4 як майно придбане під час шлюбу, відповідно до вимог ст. 60 СК України. При цьому частки подружжя в спільному майні є рівними.
За таких обставин позивачка набула право власності на 1/2 частку недобудованого жилого будинку АДРЕСА_1 в м. Слов'янську, як на майно набуте під час перебування у шлюбі з ОСОБА_4.
Як вбачається зі свідоцтва про смерть, ІНФОРМАЦІЯ_4року - ОСОБА_4 помер. Спадкоємцями першої черги є дружина спадкодавця- ОСОБА_1та їх діти-ОСОБА_2., ОСОБА_1
З листа першої Словєянської державної нотаріальної контори вбачається, що після смерті ОСОБА_4, заведено спадкову справу згідно заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1. Інші спадкоємці з заявою про прийняття спадщини не звертались.
Ці обставини підтвердили в суді відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3, пояснивши, що спадщину після смерті батька- ОСОБА_4. не приймали та не претендують на неї, тобто відповідно до ч.І ст. 1272 ЦК України, вважаються такими, що не прийняли спадщину.
Таким чином після смерті ОСОБА_4. є спадщина яка складається з 1/2 частки недобудованого житлового будинку АДРЕСА_1 в м. Слов'янську.
4.4 ст. 331 ЦК України передбачено, що за заявою заінтересованої особи суд може визнати її власником недобудованого нерухомого майна, якщо буде встановлено, що частка робіт, яка не виконана відповідено до проекту, є незначною.
Дослідивши матеріали інветарізаційної справи суд вважає, що позивачем виконано всі основні роботи по будівництву будинку, у відсотковому відношенні які складають 41%. Відповідно до проекту забудови частка невиконаних робіт є незначною. Керуючись вимогами ст.328; ЗЗІЧ.4; 375; 1220; 1258; 1268 ЦК України, ст. 10,11,209,212,214-215,217,218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_5р. народження, право власності на 1/2 частку недобудованого житлового будинку готовністю 41%, розташованого під АДРЕСА_1 М.Слов'янська Донецької області, як на частку в спільному майні подружжя набутого під час шлюбу зОСОБА_4. Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5р. народження, право власності на 1/2 частку недобудованого житлового будинку готовністю 41%, розташованого під АДРЕСА_1 М.Слов'янська Донецької області, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції абр 6. порядку ч.4 ст.295 ЦПК України. Суддя Слов'янського міськрайонного суду
Донецької області Ю.В. Чернишов