Судове рішення #6089339

                                      КОПІЯ

                                    Справа № 2 – 226 / 2009 р.

                   

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    16 вересня 2009 року. Устинівський районний суд, Кіровоградської області в складі:

        головуючого: Годованець І. А.

при секретарі: Дорошенко В.В.

        з участю:

                позивача:   ОСОБА_1

                        представника відповідача:  ОСОБА_2

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка справу за позовом   ОСОБА_1  до Устинівської селищної ради Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В :    

Позивачка подала до суду позов про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Вимоги мотивуються тим, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

    В попередньому судовому засіданні позивачка настоює на позовних вимогах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, просить в попередньому судовому засіданні постановити рішення про задоволення позову.

    В попередньому судовому представник відповідача позовні вимоги про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини визнала в повному обсязі, не заперечує проти постановлення рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.

    Представник третьої особи в попереднє судове засідання не з’явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши сторони, ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню із постановленням в порядку ч.4 ст.174 ЦПК України по справі рішення суду, так як визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб.

    Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків

 (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

    Стаття 1217 ЦК України передбачає, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

    Стаття 1261 ЦК України передбачає, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

    Частиною3 ст.1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому  додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Матеріалами справи встановлено, що 02 січня  2009 року померла ОСОБА_3  (актовий запис про смерть),  яка в актовому записі про народження записана матір’ю позивачки. На спадщину, яка відкрилася після смерті матері, позивачкою заява про прийняття спадщини строком у шість місяців не подана з причин матеріального становища, яка як поважна причина є підставою в порядку ч.3 ст.1272 ЦК України для визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.  

       

    Судові витрати по справі за заявою позивачки не відшкодовуються.

    Керуючись  ч.4 ст. 130, ч.4 ст. 174 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

      ОСОБА_1  визначити додатковий строк на один місяць для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилась після смерті померлої 02 січня 2009 року матері ОСОБА_4.

    Строк подання заяви про прийняття спадщини рахувати з дня набрання законної сили рішення суду.

   

    Судові витрати по справі не відшкодовуються .

    На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження  до апеляційного суду Кіровоградської області через Устинівський районний суд на протязі десяти днів. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя: підпис.

    Копія   вірна.

    Суддя Устинівського

    районного суду                                                                  ОСОБА_5.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація