Судове рішення #60998869

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


08 листопада 2011 р.                                                                                 № 2а-12827/11/1370


Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Журомської М.В.,

за участю секретаря – Ткач Б.В.,

за участю представника позивача ОСОБА_1, перекладача LUONG PHAN HIEN, відповідача громадянина ОСОБА_2 NGO Quoc Quanng (Нго Куок Куанг),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина ОСОБА_2 Нго Куок Куанг про затримання і примусове видворення за межі території України, -

ВСТАНОВИВ:

Мостиський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України звернувся до суду з адміністративним позовом, до громадянина ОСОБА_2 Нго Куок Куанг про затримання та примусове видворення його за межі території України.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач затриманий за спробу незаконного перетинання державного кордону поза пунктом пропуску через державний кордон і є достатні підстави вважати, що відповідач добровільно територію України не покине та буде ухилятися від добровільного виїзду.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю. Проти примусового видворення за межі території України не заперечив, бажає повернутися додому.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземець –особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.

04 листопада 2011 року о 15 год. 20 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Смільниця»на підставі Угоди про реадмісію осіб з польської сторони на українську сторону було прийнято громадянина ОСОБА_2 Нго Куок Куанг, який 03 листопада 2011 року спільно з чотирма громадянами ОСОБА_2 здійснив незаконний перетин державного кордону з України до Польщі на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Мігово»Мостиського прикордонного загону в районі 446 прикордонного знаку.

Про факт незаконного перетинання відповідачем державного кордону з України в республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон позивач повідомив Посольство Соціалістичної Республіки ОСОБА_2 в Україні.

05 листопада 2011 року начальником Мостиського прикордонного загону прийнято рішення, згідно якого відповідач зобов’язаний покинути територію України у термін до 07 листопада 2011 року. Зазначене рішення не виконано.

Згідно ч. 3, 4 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», рішення про видворення іноземця та особи без громадянства за межі України приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення. За рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця та особи без громадянства за межі України на підставах, визначених у частині першій цієї статті, супроводжується забороною подальшого в'їзду в Україну строком до десяти років, а на підставах, визначених у частині другій цієї статті, може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення зазначеного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в'їзду в Україну визначається законодавством України. Крім випадків, зазначених у частині першій цієї статті, іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів охорони державного кордону (стосовно осіб, затриманих ними у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону України) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку.

Згідно ч. 8 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», органи внутрішніх справ, органи охорони державного кордону або Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх зверненням постанови адміністративного суду затримати і примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець та особа без громадянства будуть ухилятися від виїзду, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі органами охорони державного кордону до суміжної держави.

Згідно ч. 10 ст. 32 цього ж Закону, іноземці та особи без громадянства, затримані за незаконне перебування на території України (всупереч забороні щодо в'їзду в Україну, за відсутності визначених законодавством та міжнародними договорами України підстав для перебування в Україні (транзитного проїзду через її територію), у тому числі перебування за чужими, підробленими, зіпсованими або такими, що не відповідають встановленому зразку, візою (дозволом), паспортним документом) або прийняті на територію України на виконання міжнародних договорів про реадмісію осіб, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, розміщуються за рішенням адміністративного суду в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з регламентованим внутрішнім розпорядком на період, необхідний для підготовки їх видворення за межі України у примусовому порядку, але не більш як на дванадцять місяців.

Реалізуючи свої права та свободи, відповідач міг у встановленому порядку іммігрувати в Україну або іншу Європейську країну на постійне місце проживання, не завдавши шкоди національним інтересам України. Проте, встановленого законом порядку в’їзду в Україну та перетину державного кордону України відповідач не дотримався, чим порушив вимоги ст. 25 та ст. 28 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без і громадянства».

Враховуючи наведені обставини в їх сукупності суд прийшов до висновку, що громадянин ОСОБА_2 Нго Куок Куанг самостійно не може пересуватися Україною та може надалі робити спроби незаконного перетину державного кордону, а отже - наявні визначені статею 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»підстави для прийняття рішення про його затримання та примусове видворення за межі території України.

Отже, позовні вимоги Мостиського прикордонного загону про затримання та примусове видворення за межі території України громадянина ОСОБА_2 Нго Куок Куанг є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 50, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 256 Кодексу адмінстративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Затримати та примусово видворити громадянина ОСОБА_2 NGO Quoc Quanng (Нго Куок Куанг), ІНФОРМАЦІЯ_1 за межі України.

Постанову звернути до негайного виконання.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Повний текст Постанови виготовлено 11.11.2011 року


Суддя                                                               Журомська М.В.

З оригіналом згідно

Суддя                                                               Журомська М.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація