справа №1-70/09
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2009 р. Старовижівський районний суд Волинської області
в складі:
головуючого судді Кузьмінця О.М.
при секретарі : Островерхій Т.С.
за участю прокурора Квятковського М. Ю.
потерпілого ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі в смт Стара Вижівка справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя с.Любохини Старовижівського району Волинської області, українця, громадянина України, з професійно – технічною освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину передбаченого ст.345 ч.1 і ст.342 ч.2 КК Укарїни,
в с т а н о в и в:
підсудний ОСОБА_2 22 липня 2009 р. біля 14 години в селі Любохини на подвір’ї біля власного будинку під час спілкування з своєю матір’ю виражався в її адресу нецензурною лайкою, в зв’язку з чим дільничний інспектор міліції ОСОБА_1, який виконував свої службові обов’язки по охороні громадського порядку, зробив підсудному зауваження та запропонував йому слідувати до приміщення сільської ради для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Однак у відповідь підсудний взяв господарські вила і створив реальну загрозу заподіяння ОСОБА_1 тілесних ушкоджень. А після того як ОСОБА_1 відібрав у підсудного вила, останній вчинив йому опір, схопивши ОСОБА_1 за форменний одяг, відірвав ґудзики від сорочки та повалив на землю.
В судовому засіданні ОСОБА_2 повністю визнав свою винність в пред’явленому звинуваченні і пояснив, що 22.07.2009р. біля 14 години, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, він, дійсно, спілкуючись з матір’ю виражався в її адресу нецензурною лайкою в присутності дільничного інспектора міліції ОСОБА_1, який прийшов на подвір’я, щоб вручити йому повістку про виклик до суду. І коли працівник міліції зробив зауваження щодо нецензурної лайки, то він взяв вила і став погрожувати йому ними. А коли працівник міліції відібрав у нього вила, то він схопив його за форменний одяг і повалив на землю. При цьому відірвав ґудзики на сорочці.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 також повністю визнав всі фактичні обставини даної справи, встановлені досудовим слідством та докази в їх підтвердження і
-2-
їх не оспорює. А тому суд вважає доведеною винність підсудного в погрозі застосування насильства працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків і його дії правильно кваліфіковані органом досудового слідства за ст.345 ч.1 і ст.342 ч. 2 КК України.
До обтяжуючих покарання підсудного обставин суд відносить вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
При призначенні покарання суд також враховує те, що вчинені підсудним злочини не відносяться до тяжких, а також, що підсудний щиро розкаявся у їх вчиненні, раніше не судимий і задовільно характеризується по місцю проживання і вважає, що для його виправлення слід призначити покарання в межах санкції статтей законів, за якими притягається до кримінальної відповідальності з застосуванням ст.75 КК України.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд-
з а с у д и в:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.345 ч.1 і ст.342 ч.2КК України і призначити йому покарання:
• за ст.345 ч.1 КК України – 2 роки обмеження волі;
• за ст.342 ч.2 КК України – 1 рік обмеження волі.
На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого більш суворим остаточно призначити ОСОБА_2 2 ( два) роки обмеження волі.
У відповідності до ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання з випробуванням при умові, що він протягом 1 року не вчинить нового злочину і не буде виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи та буде періодично з’являтися для реєстрації в ці органи.
Запобіжний захід на час вступу вироку в законну силу засудженому залишити підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський райсуд протягом 15 діб з моменту проголошення вироку.
СУДДЯ О.М.КУЗЬМІНЕЦЬ