- відповідач: Краснослобідська сільська рада
- позивач: Клименко Петро Григорович
- позивач: Кайнар Іван Миколайович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 372/2758/16-а
Провадження 2-а-121/16
ухвала
Іменем України
20 грудня 2016 року м. Обухів
Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Висоцької Г. В.
при секретарі Михайловій Я. Г., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду м. Обухова адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Краснослобідської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання рішення протиправним та його скасування,
ВСТАНОВИВ:
13.10.2016 року позивач звернувся до суду із вищезазначеним позовом.
У судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про залишення позову без розгляду на підставі ч. 1 ст. 100 КАС України, мотивоване тим, що позивачем пропущений шестимісячний строк звернення до суду, встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України.
Представник позивача в судовому засдіанні проти задоволення клопотання заперечував, мотивуючи це тим, що позивач раніше вже звертався до суду із позовом до Краснослобідської сільської ради про визнання рішення про скасування довіреності від 17.11.2015 року протиправним та його скасуванння і це звернення було в межах шестимісячного строку, передбаченого ч. 2 ст. 99 КАС України. В зв'язку з чим, він вважає, що строк звернення до суду був перерваний і за законом є таким, що не був пропущений.
Судом встановлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Із позовних вимог вбачається, що предметом оскарження є рішення № 3 третьої позачергової сесії скликання Краснослобідської сільської ради Обухівського району Київської області від 11.03.2016 року «Про визнання недійсною довіреності № 212 від 17.11.2015 року, виданої сільським головою ОСОБА_3 громадянину ОСОБА_1 та посвідченої ОСОБА_4 ».
Ч. 2 ст. 99 КАС України встановлює, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, встановлюється шестимісячний строк, який якщо, не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи зміст вищевказаної норми, суд виходить з того, що позивачеві стало відомо про оскаржуване рішення 11.03.2016 року в день його прийняття, так як інших доказів, які б спростовували це твердження, суду не надано.
Представник позивача в обгрунтування своїх доводів щодо своєчасного звернення до суду, у межах шестимісячного строку, посилається на постанову Обухівського районного суду Київської області від 12 серпня 2016 року, із якої вбачається, що в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Краснослобідської сільської ради про визнання рішення протиправним та його скасування відмовлено. Суд, спираючись на ч. 1 ст. 70 КАС України, вважає, що зазначений документ не містить інформацію про поважність причини пропуску строку для звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Поважними є такі обставини, які були чи об'єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звернулася із адміністративним позовом, пов'язані із дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливлює своєчасне звернення до суду, такі обставини повинні бути підтверджені відповідними та належними доказами
Суд, заслухавши представника позивача та дослідивши, надані ним докази в обгрунтування своїх заперечень проти клопотання представника відповідача, не вбачає поважності причин пропуску строку, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду, як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 70, 99, 100 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду в зв'язку із пропуском строку звернення до суду - задовольнити.
Позовну заяву ОСОБА_3 до Краснослобідської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання рішення протиправним та його скасування – залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Київської області через Обухівський районний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали, а в разі відсутности при проголошенні, в цей же строк з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя
- Номер: 2-а-121/16
- Опис: Про визнання рішення протиправним та його скасування
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 372/2758/16-а
- Суд: Обухівський районний суд Київської області
- Суддя: Висоцька Г.В.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.10.2016
- Дата етапу: 20.12.2016