Справа №2-886/2009 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
14 липня 2009 року Снігурівський районний суд Миколаївської області в складі :
головуючого - судді Устіченко К.І.
при секретарі – Корсаковій І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Снігурівка цивільну справу за позовом ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення 17176 грн. 18 коп. збитків заподіяних внаслідок безоблікового споживання електроенергії,
ВСТАНОВИВ:
26 лютого 2009 року ВАТ ЕК “Миколаївобленерго” звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 17176 грн. 18 коп. збитків заподіяних внаслідок безоблікового споживання електроенергії.
В заяві вказало, що відповідачка являється споживачем електроенергії енергопостачальної компанії заінтересованої особи по справі, допустила порушення “Правил користування електроенергією для населення”. При проведенні контрольної перевірки квартири відповідачки 20 січня 2009 року було виявлено, що відповідачка безобліково споживає електроенергію шляхом улаштування схованої електропроводки підключеної до кабелів вводу, спожита таким чином енергія не враховувалася і не сплачувалася.
Відповідно до методики обчислення розміру відшкодування збитків завданих внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією за період з 20 січня 2006 п. по 20 січня 2009 р., заподіяні збитки у сумі 17176 грн. 18 коп.
Позивач просив суд про задоволення позову.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав повністю.
Відповідачка позов не визнала. Суду пояснила, що того дня не була присутня при складанні акту про порушення Правил користування електроенергією (далі - Правил). Будь – яких порушень Правил не допускала, а за спожиту електроенергію своєчасно і в повному розмірі розраховувалася.
Просила суд відмовити позивачеві у задоволенні його позовних вимог.
Дослідивши докази, суд прийшов до наступного :
ОСОБА_1 мешкає та є власником АДРЕСА_1
Відповідачка являється споживачем електроенергії, прийняла зобов’язання про оплату за діючими тарифами спожитої електроенергії.
Як свідчить акт№Я8470 ВАТ «Миколаївобленерго»(а.с.5) від 20 січня 2009 р., контролери позивача при обстеженні квартири відповідачки виявили порушення Правил, тобто улаштування схованої електропроводки підключеної до кабелю вводу у розподільному щитку.
Протоколом №75 від 21 січня 2009 р. (а.с.6) та розрахунком обсягу вартості електричної енергії спожитої внаслідок порушення Правил (а.с.7), позивач встановив заподіяні збитки відповідачкою внаслідок споживання електроенергії безобліково у сумі 17176 грн. 18 коп.
На підтвердження вини відповідачки у заподіяні збитків позивач послався на акт про порушення Правил.
Між тим, з висновками позивача та поясненнями його представника у судовому засіданні не можливо погодитись, враховуючи, що в акті про порушення Правил взагалі не вказано механізму підключення схованої електропроводки у квартирі позивачки. Сама позивачка заперечує факт без облікового споживання електричної енергії та підключення схованої електропроводки у своїй квартирі.
На підтвердження своїх заперечень надала суду акт обстеження даху будинку №43 по вулиці Суворова в м. Снігурівка від 27 лютого 2009 р., складений головою об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі ОСББ) «Світанок», в якому не встановлено будь-яких пошкоджень до квартири позивачки з метою влаштування схованої проводки.
Сам факт виявлення дроту підключеного поза приладами обліку не доводить вини відповідачки в його улаштуванні.
У акті ОСББ «Світанок» зафіксовано, що у 1,5 м від люку даху будинку виготовленого з залізобетонних плит між плитами проходить пластикова труба – вентиляції, в якій на даху вирізаний отвір. Однак, ця труба проходить через всі п’ять поверхів будинку до підвалу.
Таким чином, ці обставини не виключають можливості використання дроту для безоблікового споживання електроенергії іншими мешканцями будинку.
Відповідно до статті 714 ЦК України, за договором постачання енергетичним та іншими ресурсами через приєднану мережу, одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Згідно частини 1 статті 614 ЦК України особа, яка порушила зобов’язання, несе відповідальність за наявності її вини, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідачка щомісяця протягом січня 2006-2009 р. у повному обсязі виконувала свої зобов’язання згідно договором на постачання електроенергії та сплачувала вартість використаної електроенергії, що підтверджується копіями квитанцій за вказаний період.
Стосовно вимог позивача, то на думку суду, вони не знайшли свого підтвердження у ході судового розгляду справи, а тому суд відмовляє позивачеві у задоволенні його позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.57,60,208,209,212-215, 218 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Відкритому Акціонерному Товариству енергопостачальної компанії “Миколаївобленерго” у позові до ОСОБА_1 про стягнення 17176 грн. 18 коп. збитків заподіяних внаслідок безоблікового споживання електроенергії – відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Снігурівський районний суд шляхом подання в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
СУДДЯ: