Судове рішення #6109822

Справа № 2-953/2009 р.


                                                                   

                                                                                                                                   

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И


30 вересня 2009 року   Гайсинський районний суд Вінницької області


  в складі: головуючого – судді С.К.Медвецького

                                               при секретарі У.Ю.Ратушняк


розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа Лад.Хутірська сільська рада про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -                                                                                      


встановив:


    17.09.2009 року ОСОБА_1 звернувся в суд з даним позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер його батько ОСОБА_5 Після смерті батька відкрилась спадщина на належне йому майно, однак оформити право на спадщину він не має можливості, оскільки у встановлений законом шестимісячний строк не звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини.

    В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 вимоги позову підтримав, пояснив, що після смерті батька своєчасно не подав заяву до нотаріальної контори у зв’язку з важким матеріальним положенням.

    Відповідачі ОСОБА_4., ОСОБА_3. вимоги позову визнали, не заперечували проти її задоволення.

    Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, надіслала телеграму в якій просила провести слухання справи без її участі, не заперечували проти задоволення позовних вимог.  

    Лад.Хутірський сільський голова ОСОБА_6. в судове засідання не з’явився, надав заяву в якій просив розглянути справу без її участі, проти задоволення позовних вимог позивачки не заперечує.

    Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

    Відповідно до ч. 1 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

В судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем  спадщини після смерті батька ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.15).

У встановлений законом шестимісячний термін в нотаріальну контору з заявою  про прийняття спадщини позивач не звертався, в зв'язку з важким матеріальним положенням, що суд визнає поважною причиною пропуску строку на подання вказаної заяви. Інші спадкоємці за законом в нотаріальну контору з заявами про прийняття спадщини не зверталися та звертатися не будуть.  

    Дані правовідносини регулюються ч. 3 ст.1272 ЦК України, у відповідності до якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Оскільки позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, то з метою захисту його майнових прав, йому необхідно визначити додатковий строк, терміном три місяці, який буде достатній для подання вказаної заяви до нотаріальної контори.

    Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд –

вирішив:


    Позов задовольнити повністю.

    Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, тривалістю три місяці, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація