2-326/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 серпня 2009 року. смт.Семенівка
Семенівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого – судді Шудря В.І.
при секретарі – Сінельник С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Семенівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою.
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримала. Прохала суд їх задовольнити стягнувши з відповідача на її користь майнову шкоду в розмірі 4 617 грн. 84 коп. та моральну шкоду в розмірі 10 000грн., яка заподіяна їй внаслідок скоєнної дорожньо-транспортної пригоди.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, не заперечує проти виплати майнової шкоди , яка заявила позивачка, а розмір моральної шкоди вважає необгрунтовано завищеною.
Заслухавши пояснення позивача, відповідача, а також дослідивши та вивчивши письмові матеріали справи, суд дійшов до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з наступних підстав.
Як встановлено судом, що підтверджується письмовими матеріалами справи, а також поясненнями відповідача, позивача, ОСОБА_2 керуючи скутером на відрізку автошляху в смт.Семенівка,і будучи засліплений світлом фар проїжджаючого на зустріч автомобіля, не справившись з керуванням свого скутера, здійснив зіткнення з ОСОБА_1, яка рухалась в попутньому напрямку по вказаному автошляху на велосипеді. Внаслідок зіткнення ОСОБА_1 були завдані тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому правого надколінника і забою грудної клітки, що підтверджується доданими до заяви медичними довідками.
Постановою Семенівського районного суду Полтавської області від 02.06.2009 року ОСОБА_2 звільнений від кримінальної відповідальності на підставі пункту “в” ст.1 Закону України “Про амністію” від 26.12.2008 року, що підтверджується письмовими матеріалами справи.
Окрім того, ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що вона є пенсіонером отримує пенсію за віком, до комісії за встановлення групи інвалідності не зверталась, після лікування з медичного закладу була виписана в задовільному стані. Обговорюючи питання про відшкодування матеріальної шкоди позивачка суду не надала достатніх доказів в підтвердження завданої їй матеріальної шкоди на зазначену суму, але враховуючи, що відповідач просить задовольнити відшкодування матеріальної шкоди в повному обсязі , то суд вважає ,що в цій частині позов підлягає до задоволення. Вирішуючи питання про відшкодування моральної шкоди суд бере до уваги, що тяжкі наслідки про які стверджує позивачка не підтверджені відповідною медичною документацією.
Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував, суду пояснив, що згоден відшкодувати завдану своїми діями майнову шкоду, щодо обов”язку сплатити моральну шкоду прохав зменшити розмір моральної шкоди, оскільки він має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, являється основним годувальником, тому суд вважає що моральна шкода підлягає до часткового задоволення .
Відповідно до ст. 1195 ЦК України фізична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров”я фізичній особі, зобов”язана відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю придбання ліків.
Відповідно до ст.23 ЦК України, розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежного від характеру правопорушення,глибини фізичних та душевних страждань, погіршенння здібностей потерпілого або позбавлення його можливостей їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування,а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.119-121, ст.294 ЦПК України, ст.23, ст.1195 ЦК України,
Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою- задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 4 617 грн. 84 коп.майнової шкоди та 1 500 грн. моральної шкоди.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий-підпис
ВІРНО:
Голова Семенівського районного суду
Полтавської області ОСОБА_3