Справа № 2-970/07р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
судді Іванчука В.І. при секретарі Антипової Л.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Комінтернівське справу за позовом ОСОБА_1 до фінансового управління державної адміністрації Комінтернівського району Одеської області про визнання права приватної власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,
встановив:
ОСОБА_1звернулася до суду з позовом до фінансового управління державної адміністрації Комінтернівського району Одеської області про визнання права приватної власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
В судовому засіданні позивачка в обґрунтування заявлених позовних вимог послалася на слідуюче:
ОСОБА_2у віці 57 років помер її батько - ОСОБА_2, про що в Першому відділі реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси зроблено актовий запис за НОМЕР_1.
Під час життя її батька, він, вона та її неповнолітній син - ОСОБА_3, приватизували квартируАДРЕСА_1.
30 вересня 1998 року вони одержали свідоцтво про право власності на вищевказану квартиру, видане на підставі розпорядження органу приватизації КЕЧ Південного оперативного командування НОМЕР_2.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1.
Заповіт на належне йому майно її батько не залишав.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, як дочка померлого, вона в першу чергу має право на спадкування майна, яке залишилося після його смерті, в порядку спадкування за законом. Інших спадкоємців першої черги немає.
Фактично після смерті батька вона прийняла спадщину, тому що на час відкриття спадщини вона проживала разом з ним у вищевказаній квартирі і продовжує в ній проживати до теперішнього часу.
В державній нотаріальній конторі отримати свідоцтво про право на спадщину за законом не представляється можливим, в зв'язку з чим вона була вимушена звернутися до суду з даним позовом.
Представник відповідача - фінансового управління державної адміністрації Комінтернівського району Одеської області в судове засідання не з'явився, про причину неявки суду не повідомив, хоча про день розгляду справи був належним чином повідомлений.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без участі представника відповідача.
Заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню по слідуючим підставам.
Згідно зі ст. 1216,1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно зі ст. 1261 ЦК України, позивачка як дочка померлого має в першу чергу право на спадкування майна, яке залишилося після його смерті в порядку спадкування за законом.
Згідно зі ст. 1268 п.З ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадшини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
В судовому засіданні встановлено, щоОСОБА_2у віці 57 років помер батько позивачки - ОСОБА_2,про що в Першому відділі реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м.Одеси зроблено актовий запис за НОМЕР_1.
Під час життя батька позивачки, він, позивачка та її неповнолітній син - ОСОБА_3, приватизували квартируАДРЕСА_1.
ЗО вересня 1998 року вони одержали свідоцтво про право власності на вищевказану квартиру, видане на підставі розпорядження органу приватизації КЕЧ Південного оперативного командування НОМЕР_2.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1.
Заповіт на належне йому майно ОСОБА_2 не залишав.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, як дочка померлого, позивачка в першу чергу має право на спадкування майна, яке залишилося після його смерті, в порядку спадкування за законом. Інших спадкоємців першої черги немає.
Фактично після смерті батька позивачка прийняла спадщину, тому що на час відкриття спадщини вона проживала разом з ним у вищевказаній квартирі і продовжує в ній проживати до теперішнього часу.
В державній нотаріальній конторі отримати свідоцтво про право на спадщину за законом не представляється можливим, в зв'язку з чим позивачка була вимушена звернутися до суду з позовом про визнання права приватної власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
За таких обставин суд вважає можливим задовольнити заявлені позовні вимоги, так як вони є обґрунтованими та знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду справи.
На підставі викладеного, ст.ст. 316, 1216-1218, 1261, ч.З ст. 1268 ЦК України, керуючись ст.10, 209,212,213,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, право приватної власності на 2/3 частини квартири АДРЕСА_1, в тому числі на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_2, померлого 02.04.2005 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи № 2-970/07 р. Комінтернівського районного суду Одеської області.