Судове рішення #61232308

2-3337/10

РІШЕННЯ

іменем України

04 листопада м.

Селидівський міський суд Донецької області в складі:

*головуючої о- судді ОСОБА_1

*при секретарі Чалій A.B.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про

стягнення аліментів на утримання дітей, -

ВСТАНОВИВ:

У липні 2010 ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей, в якому зазначила, що вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 15.01.2007 року. Мають двох дітей - близнюків: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1. З відповідачем проживають окремо з 01.01.2010 р. Діти проживають з нею та знаходяться на її утриманні. Відповідач надає невелику матеріальну допомогу - 1000 грн.. Ніякої додаткової допомоги стосовно дітей(лікування, оздоровлення, купівля одягу, дитячий садок), він не надає, хоча вона до нього зверталася за допомогою неодноразово. Відповідач на даний час влаштовується на роботу, фізично здоровий, інших осіб, яким він забов»язаний сплачувати аліменти не має. Просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в розмірі 33 % доходів відповідача щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку, до повноліття дітей.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дітей.

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України), установив наступне.

Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя.

Згідно свідоцтва про шлюб 1-НО № 073835, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області, 15.01.2007 року, ОСОБА_3 та ОСОБА_6 зареєстрували шлюб.

Згідно свідоцтва про народження 1-АМ № 054494, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області, 26.12.2006р. у ОСОБА_2 та ОСОБА_3О народився син – ОСОБА_4.

Згідно свідоцтва про народження І-АМ № 054493, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області, 26.12.2006р. у ОСОБА_2 та народився син – ОСОБА_5.

Згідно довідки № 2683 від 29.06.2010р., ОСОБА_2 проживає разом із дітьми: ОСОБА_5, 26.12.2006р.н. та ОСОБА_4, 26.12.2006р.н. за адресою: м. Селидове, Донецької області, вул.. К.Маркса, 19/20. Діти знаходяться на утриманні матері.

Відповідно до Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року №789-ХП) дитина, з огляду на її фізичну й розумову незрілість, вимагає спеціального захисту й турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.

Обов'язок батьків по утриманню дітей до досягнення ними повноліття, закріплений в ч. 2 ст. 51 Конституції України і в ст. 180 Сімейного кодексу України. У випадку ухилення батьків від виконання цього обов'язку, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частині від доходу його матері, батька й (або) у твердій грошовій сумі (ст. 181 СК України).

На утриманні відповідача інші неповнолітні діти й непрацездатні члени родини (утриманці) не перебувають.

Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальний стан як дитини, так і платника аліментів, та інші обставини, що мають істотне значення.

Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_3 від обов'язку утримання неповнолітніх дітей судом не встановлено. Домовленості між батьками щодо способу утримання дитини не досягнуто.

Оцінивши надані по справі докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_3 не виконує у відношенні своїх неповнолітніх дітей, передбачені сімейним законодавством, обов'язки з їх утримання, чим порушує право дітей на достатній рівень життя.

Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Суд вважає, що слід стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей у частковому співвідношенні до його заробітку у розмірі 1/3 частини всіх видів доходів.

При вирішенні питань щодо судових витрат суд керується нормами ст.79,81,88 ЦПК України.

Згідно зі сї.79 ЦПК України до судових витрат належать судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Згідно зі ст.81 ч.3 п.3 ЦПК України не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів.

Згідно зі ст. 88 ч.3 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

На підставі ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.213-214, 367 ЦПК України. -

ВИРІШИВ:

ОСОБА_7 Миколаївни - задовольнити.

Стягнути зі ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 частини доходів відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючі з 01.07.2010 року і до повноліття дітей.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути зі ОСОБА_3 судовий збір на користь держави у розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн.

Стягнути зі ОСОБА_3 на користь УДК м. Донецьк судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 120 (сто двадцять) грн.00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація