Судове рішення #6125376

                   


Справа № 2-09/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ



16 січня  2009 року                                                                 селище Велика Білозерка


Великобілозерський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого судді             Яцун О.О.,

за участю секретаря             Пивошенко С.І.,


розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу            за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  стягнення аліментів на неповнолітніх дітей,


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів  на неповнолітніх дітей, посилаючись на те, що з листопада 1996 року вона проживала з відповідачем у цивільному шлюбі, з серпня 2006 року сторони проживають окремо. Від шлюбу вони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач є батьком дітей, що підтверджується копіями свідоцтв про народження дітей.

Діти проживають разом з позивачем та знаходяться на повному її забезпеченні. Відповідач матеріальної допомоги не надає, сплачувати аліменти на утримання дітей в добровільному порядку не бажає. Матеріальне становище дітей нижче середнього.

Посилаючись на зазначені обставини, позивач просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання синів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в розмірі ј частини всіх видів його заробітку, на кожну дитину.


В попередньому судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні вказаним в позовній заяві, доповнивши, що діти проживають разом з нею та знаходяться на повному її забезпеченні, відповідач в свою чергу не надає ніякої матеріальної допомоги, матеріальне становище дітей нижче середнього, в наслідок цього у неї склалося тяжке матеріальне становище, у зв’язку з чим позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання синів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в розмірі ј частини всіх видів його заробітку щомісячно, на кожну дитину, до їх повноліття, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.


Відповідач у попередньому судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, не заперечує проти стягнення аліментів на утримання дітей в розмірі ј частини всіх видів заробітку на кожну дитину.


Враховуючи визнання позову відповідачем, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ч.4 ст.174 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.


Відповідно до свідоцтва про народження серії I-КГ № НОМЕР_1, виданого 18.04.2000 року Верхньорогачицьким відділом РАГС, батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, значиться ОСОБА_2 (а.с.6).

Відповідно до свідоцтва про народження серії I-ЖС № НОМЕР_2, виданого 27.08.2002 відділом РАГС Великобілозерського РУЮ Запорізької області, батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, значиться ОСОБА_2 (а.с.6).

Згідно довідки Верхньорогачицької селищної ради Херсонської області № 2566 від 16.10.2008 року позивач має склад сім’ї: син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; син – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2;  баба – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3  (а.с.2).

Згідно довідки Верхньорогачицької районної лікарні Херсонської області від 21.10.2008 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6 перебуває на «Д» обліку у дитячій консультації з приводу правосторонньої пахової грижі (а.с.3).

Згідно довідки Верхньорогачицької районної лікарні Херсонської області від 21.10.2008 року ОСОБА_3 не перебуває на «Д» обліку у дитячій консультації, стан його здоров’я задовільний (а.с.4).

Відповідно до акту обстеження житлово-побутових умов проживання                 ОСОБА_1., ІНФОРМАЦІЯ_4, проведеного депутатом Верхньорогачицької селищної ради Волковим О.О., у складі двох свідків, було встановлено, що будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та в якому проживає сім’я             ОСОБА_1., має задовільний стан та потребує капітального ремонту. Громадянка ОСОБА_1. не працює, земельного паю не має, сім’я проживає на пенсію своєї бабусі ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.5).


Згідно ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

В силу ст.181 СК України, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними, або визначаються судом.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька  і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч. 2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 Згідно ч. 2  ст. 183 СК України, якщо стягуються  аліменти  на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на її утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Згідно ст. 191 СК України  аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Згідно п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен у раховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Таким чином, суд вважає, що відповідач повинен сплачувати аліменти на утримання дітей до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Враховуючи матеріальне становище сторін, стан здоров’я дітей, відсутність у відповідача інших дітей, суд вважає, що аліменти на утримання дітей повинні стягуватись в розмірі Ѕ частини всіх видів його заробітку щомісячно до досягнення найстаршою дитиною повноліття, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.


У відповідності до ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача в доход держави судові витрати, що складають судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн. 50 коп.


Керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 60, 88, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180-183, 191 СК України, п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», суд


ВИРІШИВ:


Позов   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця АДРЕСА_2, який мешкає за адресою: АДРЕСА_3, аліменти у розмірі Ѕ частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше розміру визначеного законом, на користь ОСОБА_1, на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 30.10.2008 року до досягнення старшою дитиною – ОСОБА_3, повноліття.

 

Рішення підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір - державне мито в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7 грн. 50 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Великобілозерський районний суд Запорізької області шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

     

Суддя  (підпис)

З оригіналом згідно.

Оригінал рішення знаходиться в архіві Великобілозерського районного суду Запорізької області в справі № 2-9/09.

         

Суддя                                                                                  О.О. Яцун

       


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація