справа № 2а-4085/09/0670
категорія 6.11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Семенюк М.М. ,
при секретарі - Корольовій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся" (с.Сущани Олевського р-ну)
про стягнення 12886,83 грн.,-
встановив:
15.06.2009 року позивач звернувся до адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 12886,83 грн. адміністративно-господарських санкцій та пені за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Вимоги мотивує тим, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів середньооблікова чисельність працюючих на відповідача у 2008 році складала 70 чоловік, а тому відповідач мав працевлаштувати 3 інвалідів, тоді як працевлаштував лише 1, що говорить про те, що Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся" не виконало нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Сума заборгованості по сплаті адміністративно - господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2008 році, термін сплати яких минув 15 квітня 2008 року, та нарахованої за порушеня термінів її сплати пені складає 12886,83 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтрима повністю з підстав, викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України” (далі Закону), для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньо-облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації, громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю; порушення термінів сплати адміністративно-господатських санкцій тягне за собою нарахування пені на повну суму недоїмки за весь її строк; адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються вищезазначеними суб"єктами самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 цього Закону.
Як вбачається з частини першої ст. 218 Господарського кодексу України, підставою господарсько - правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання, а згідно частини другої цієї ж статті, учасник господарських відносин відповідає за порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Встановлено, що відповідач, при штатній кількості працівників облікового складу 70 осіб не працевлавлаштував у 2008 році 2 інвалідів; фонд оплати праці штатних працівників складає 440300 грн., про що свідчить звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік форми № 10 - ПІ, наданий відповідачем.
Згідно розрахунків, зроблених позивачем відповідно до Закону, розмір адміністративно-господарської санкції, виходячи з чисельності працюючих, становить 12580 грн., за несвоєчасну сплату яких в період з 16.04.2009 року по 15.06.2009 року нарахована пеня у розмір 306,83 грн.
Беручи до уваги, що відповідач заперечень проти позову, ніяких доказів щодо вжиття всіх належних заходів для виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та сплату заборгованості не надав, суд вважає позов обгрунтованим.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158 –163 КАС України, -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся" на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарськи санкції у розмірі 12886 грн. 83 коп.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Семенюк