Судове рішення #6136057
справа № 2а-2191/09/0670

 

 

справа №  2а-2191/09/0670 

категорія  6.13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

02 вересня 2009 р.                                                                                  м.Житомир

 

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Семенюк М.М. ,

при секретарі -       Корольовій О.С.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Прокурора Житомирського району в інтересах держави в особі  Управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі

до   ОСОБА_1   

про  стягнення надміру виплаченої суми пенсії,-

 

встановив:

 

Прокурор звернувся до суду з позовом, в якому зазначає, що 15 травня 1996 року ОСОБА_1. була призначена пенсія за вислугу років, як пенсіонеру МО України. 28 січня 2000 року Управліннм Пенсійного фонду України в Житомирському районі ОСОБА_1. призначено пенсію по інвалідності. Відповідно до ст. 50 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" просить стягнути з ОСОБА_1. на користь Управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі надміру виплачені суми пенсії у розмірі 17843,90 грн. 

Представники позивача в судовому засіданні зменшили розмір позоних вимог до 17643,90 грн., пояснивши, що в період з 28.01.2000 року по 30.06.2007 року відповідачу була переплачена пенсія у розмірі 18043,90 грн. На даний час ОСОБА_1 повернув 500 грн. 

Відповідач позов не визнав, зазначивши, що ніяких зловжевань з його боку не було, він не знав, що йому виплачують пенсію по інвалідності, а думав, що це компесація за інвалідність.

Заслухавши пояснення представників позивача, відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

15.05.1996 року ОСОБА_1. була призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших категорій осіб". 28.01.2000 року відповідачу, на підставі його заяви і доданих документів, була призначена пенсія по інвалідності, виплату якої позивач припинив 30.06.2007 року. В період з 28.01.2000 року по 30.06.2007 року ОСОБА_1 отримав пенсію по інвалідності на загальну суму 18043,90 грн., з якої на даний час повернув 500 грн.

Як вбачається з ч. 1 ст. 10 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", особі, яка маює одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалдності, у зв"язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за їх вибором.

Згідно ст. 7 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших категорій осіб", військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які однчасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором.

Відповідно до ст. 103 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у разі припинення виплати пенсій до повного погашення заборгованост (сум пенсій, над міру виплачених пенсіонерові внаслідок зловживань з його боку) решта заборгованості стягується в судовому порядку.

Згідно ст. 50 Закону України "Про загальнообов"язкове державне страхування", суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень теріторіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Пояснення відповідача про те він нічим не зловживав суд вважає надуманими, оскільки він, отримуючи пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших категорій осіб", звернувся з заявою про призначення йому пенсії по інвалідності (а.с. 3).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд -

                                                    

                                                                  постановив:

 

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користьУправління Пенсійного фонду України в Житомирському районі надміру сплачену пенсію у розмірі 17543 грн. 90 коп.

 

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 7 вересня 2009 року.  

 

 

 

Головуючий суддя:                                                                                М.М. Семенюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація